X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başkan Yücel, Kardeş Şehirlerden Konukları Kabul Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başkan Yücel, Kardeş Şehirlerden Konukları Kabul Etti

  • Giriş Tarihi: 4.5.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 16:49
ANTALYA’NIN ALANYA İLÇESİNİN İLK KARDEŞ ŞEHRİ ALMANYA’NIN GLADBECK BELEDİYESİ ESKİ BAŞKANI ECKHARD SCHWERHOFF İLE İKİNCİ KARDEŞ ŞEHRİ AVUSTURYA SCHWECHAT ŞEHRİNİN EMEKLİ KAYMAKAMI HELMUT STİPPL, ALANYA BELEDİYE BAŞKANI ADEM MURAT YÜCEL’İ ZİYARET ETTİ
Başkan Yücel, Kardeş Şehirlerden Konukları Kabul Etti

’nın Alanya ilçesinin ilk kardeş şehri Almanya’nın Gladbeck Belediyesi eski Başkanı Eckhard Schwerhoff ile ikinci kardeş şehri Avusturya Schwechat şehrinin emekli Kaymakamı Helmut Stippl, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaret ettiler.
Almanya Gladbeck Belediyesi eski Başkanı Eckhard Schwerhoff Başkan Yücel’i tebrik ederek, hayırlı olsun dileğinde bulundu. Gladbeck Belediye Başkanlığı döneminde Alanya’nın tanıtımına çok katkı sağlayan Schwerhoff, Başkan Yücel’e, “Sizi tebrik ederim, uzun bir aradan sonra geldiğim Alanya’yı gezdim çok olumlu gelişmiş. Burada eski dostlarımı da görmekten çok mutlu oldum. Sizi de tanımak benim için onur verici, işlerinizde başarılar dilerim” dedi.
Alanya’nın ikinci kardeş şehri Avusturya Schwechat emekli Kaymakamı Helmut Stipll de, “Sizi tanımak benim için de onur verici oldu. Ben 40 yıl önce tatil için Alanya’ya gelmiştim. Daha sonra da kardeş şehir ilişkileri çerçevesinde ve ayrıca yine tatil için de çok geldim. Alanya çok güzel gelişmiş. Size görevinizde başarılar dilerim” diye konuştu.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de konuklarına yapılan hizmet ve projelerle ilgili bilgiler verdikten sonra ziyaret anısına belediye kursiyerleri tarafından yapılan ipek koza tablo ile çeşitli hediyeler verdi.