X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kepez’de Kafkas Rüzgarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kepez’de Kafkas Rüzgarı

  • Giriş Tarihi: 22.6.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 14:05
KARS, ARDAHAN, IĞDIR KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ'NİN ETKİNLİĞİNDE OZANLARIN ATIŞMASI GECEYE RENK KATTI.
Kepez’de Kafkas Rüzgarı

Kepez Belediyesi, Ramazan etkinliğinde Anadolu’nun farklı kültürlerini lılarla buluşturuyor.
Kepez Ramazan sahnesinde ilk etkinliği Kars, Ardahan, Iğdır Kültür ve Dayanışma Derneği gerçekleştirdi. Hemşehri gecesindeki Kafkas yöresi halk oyunları gösterisi, alanı dolduran yüzlerce kişi tarafından büyük alkış aldı. Kars, Ardahan, Iğdır yöresinin kültürlerinden örneklerin sunulduğu geceye halk ozanlarının atışması da renk kattı. Ozanlar Bilal Ersarı ve Ensar Şahbazoğlu, sazlarıyla, sözleriyle Kepez’e, Doğu’nun ezgilerini getirdiler.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de Kars, Ardahan, Iğdır hemşehri gecesini eşi Dr Ayşe Tütüncü ile vatandaşların arasında izledi. Sahneye davet edilen Başkan Tütüncü, konuşmasına, Türkiye’nin dört bir yanının ayrı bir güzel olduğunu belirterek, “Karadeniz bir başka güzel. Doğu Anadolu bir ayrı güzel. Trakya bambaşka güzel. Ege, Efelerin hoyrat naralarıyla çok güzel. Akdeniz, Zeybek ve Yörük ile güzel. İç Anadolu aynı şekilde. Güney Doğu Anadolu canımız, ciğerimiz. Allah’a binlerce şükürler olsun ki, Cennet gibi bir toprağın üzerinde, bu toprağı süsleyen, güzelleştiren canlarla, gönüllerle güzel bir ortamı paylaşıyoruz” dedi.
Başkan Tütüncü’nün konuşmasının ardından, ozanlar Bilal Ersarı ve Ensar Şahbazoğlu’na çiçek takdim ederek teşekkür etti.