X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sak Irmağı Kenarına Park Ve Sosyal Alanlar Yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sak Irmağı Kenarına Park Ve Sosyal Alanlar Yapılacak

  • Giriş Tarihi: 25.6.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 17:12
PROJEYE GÖRE, SAK IRMAĞI KENARINDAKİ PARKTA, OYUN GRUPLARI, SPOR ALETLERİ, KAFETERYA, YÜRÜYÜŞ YOLU BULUNACAK.
Sak Irmağı Kenarına Park Ve Sosyal Alanlar Yapılacak

’nın Alanya ilçesinde Küçükhasbahçe Mahallesi Sak Irmağı kenarındaki 5 bin 615 metrekarelik yeşil alan için park projesi hazırlandı.
Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Küçükhasbahçe Mahallesi Sak Irmağı kenarındaki 5 bin 615 metrekarelik yeşil alan için hazırlanan park projesinin ihalesinin gerçekleştirildiği ve inşaat çalışmalarına başlandığı kaydedildi.Sert zemin çalışmalarının büyük çoğunluğu tamamlanan parkta, alanın çevre duvarları, basketbol sahasının zemin betonunun döküldüğü, korkulukların yapıldığı, yürüyüş yolu, küçük amfinin betonarmesinin gerçekleştirildiği bildirildi.
Parkın girişinde yer alacak kafeteryanın da kaba inşaatının tamamlandığı, önümüzdeki günlerde oyun grupları, masa tenisi, spor aletleri, pergolalar, engelli oyun gruplarının yerleştirileceği ifade edildi. Bitkilendirme çalışmasının ardından parkın eylül ayında hizmete girmesinin planlandığı belirtildi.
Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar, projenin Alanya’ya nefes aldıracak ve yeni dinlenme alanları kazandıracak park projesi olduğunu söyledi.