X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kemer’de Ramazan Coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kemer’de Ramazan Coşkusu

  • Giriş Tarihi: 9.7.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ RAMAZAN ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA KEMERDE TASAVVUF KONSERİ VERİLDİ
Kemer’de Ramazan Coşkusu

Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında Kemer ilçesinde Tasavvuf Konseri ve Urfa Sıra Gecesi düzenledi.
Kemer Cumhuriyet Meydanı’nda Geleneksel Ramazan Etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliği Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mitat Yolcu, Zabıta Dairesi Başkanı Muharrem Kavurkacı, Büyükşehir Belediyesi Kemer Koordinasyon Başkanı Kahraman Üraz, çok sayıda vatandaş ve turist izledi. Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Önder Bilgin, Ramazan Ayı’nın önemine dikkat çekerek ‘Sadakat Ahlakı’ konulu bir konferans verdi. “İslamiyet’in doğuşundan bugüne kadar orucu bozan şeylerde pek bir değişiklik olmadı ancak ahlak yargılarımızda ciddi değişmeler oldu” diyen Bilgin, iyi ahlakın hayatımızdaki önemine dikkat çekti.
İLAHİLER SESLENDİRİLDİ
Konferansın ardından sahne alan Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Tasavvuf Müziği Topluluğu, tasavvuf müziğinin seçkin örneklerini seslendirdi. Şef Aydemir Tuncer yönetiminde ilahilerle Ramazan’ın manevi duygusunu yaşatan konservatuvar sanatçıları turistlerden de büyük beğeni topladı.
URFA SIRA GECESİ
Kemerliler Urfa Sıra Gecesi ile eğlenceli bir Ramazan akşamı yaşadı. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı sanatçısı Nihat Akçer’in türküleriyle coşan vatandaşlar, halaylar çekti. Urfa kültürünün yaşatıldığı gecede konser sırasında sahnede yoğrulan çiğ köfte, vatandaşlara ve turistlere ikram edildi.