X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Agc “Medya Köprüsü” Projesi Kapanış Töreni Gerçekleştirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Agc “Medya Köprüsü” Projesi Kapanış Töreni Gerçekleştirildi

  • Giriş Tarihi: 16.7.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
antalya valisi muammer türker, agc medya köprüsü projesinin iki ülke gazetecileri için olumlu olduğunu söyledi.
Agc “Medya Köprüsü” Projesi Kapanış Töreni Gerçekleştirildi

Gazeteciler Cemiyeti (AGC) tarafından düzenlenen Medya Köprüsü projesinin kapanış töreni gerçekleştirildi.
Antalya Gazeteciler Cemiyeti önderliğinde Avrupa Birliği destekli "Media Bridges- Medya Köprüsü" projesinin kapanış töreni Vali Muammer Türker, Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Ak Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni ve çok sayıda gazetecinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Törende konuşan Antalya Valisi Muammer Türker, gazeteciliğin sadece iletişim fakültesi mezunu olmak yanında mesleğin alaylı olarak usta-çırak ilişkisi içinde de yapıldığını hatırlattı. Avrupa ile karşılıklı olarak bu türden faaliyetlerin sürdürülmesinin önemine değinen Vali Türker, “Medya Köprüsü, bir Avrupa projesidir. Türkiye olarak Avrupa Birliğinin bir ferdi oluruz ya da olmayız. Ama bu dönüşüm ve değişim gerçekten çok kıymetli" dedi.
Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni ise projenin genç meslektaşların meslekte eksik kalan yanlarını tamamlaması için önemli olduğunu ifade etti. Projeyle bir çok genç gazetecinin yurt dışında görev yapan gazetecilerle tanışma ve mesleki karşılaştırma yapma fırsatı yakaladığını söyledi. Yeni, projenin ilerleyen yıllarda daha da genişletilerek tekrarlanacağını da duyurdu.
AGC Başkanı Yeni, konuşmanın ardından Vali Muammer Türker’e projeye katkılarından dolayı teşekkür plaket verdi. Medya Köprüsü Projesi kapsamında 28 kişiye de sertifikaları törenle verildi.