X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Belediye Yolda Kalan Vatandaşları Otellere Taşıdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Belediye Yolda Kalan Vatandaşları Otellere Taşıdı

  • Giriş Tarihi: 20.2.2015 14:38
YOLDA KALAN SÜRÜCÜLERE BELEDİYE YARDIM ETTİ
Belediye Yolda Kalan Vatandaşları Otellere Taşıdı

’de kar sebebiyle yolda mahsur kalan sürücülerin imdadına Dursunbey Belediyesi yetişti. Mahsur kalan vatandaşlar belediyenin araçları ile Kepsut ve Dursunbey’e taşındı.
Türkiye’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı Balıkesir ve çevresinde hayatı felç etti. Yoğun Kar yağışı sonrası Balıkesir- Kütahya yolunu kullanan onlarca sürücü yolda mahsur kalırken, Dursunbey Belediyesi sürücülere kumanya dağıttı. Belediye Fen İşleri ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünce yolda kalan araçlara da yardımcı olundu.
Dada Mahallesi ile Kepsut arasında mahsur kalan sürücüler bir günden beri araçlarında beklediklerini, yakıtlarının da bitmek üzere olduğunu ifade etti. Bunun üzerine harekete geçen Dursunbey Belediyesi bu bölgede mahsur kalan araçlardaki sürücüleri belediyeye ait araçlar ile Kepsut ve Dursunbey’deki otellere taşıdı. Araçlarını terk etmek istemeyen ve yeterli yakıtı bulunduğunu ifade eden bazı sürücülere ise kumanya takviyesi yapıldı.
Yolda şu anda ulaşım kontrollü olarak tek şeritten sağlanıyor. Jandarma ve polis kar lastiği ve zinciri bulunmayan araçların bu istikameti kullanmasına izin vermiyor.