X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Okul Duvarlarına Parti İlanları Yazılması Tepki Çekiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Okul Duvarlarına Parti İlanları Yazılması Tepki Çekiyor

  • Giriş Tarihi: 21.4.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 09:33
SEÇİM ÇALIŞMALARINA BAŞLAYAN PARTİLERDEN BAZILARI İSE PARTİ AMBLEMLERİ VE SEÇİM SLOGANLARINI OLUR OLMAZ HER YERE BOYUYARAK HEM GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ OLUŞTURUP VATANDAŞLARIN TEPKİSİNİ ÇEKİYOR.
Okul Duvarlarına Parti İlanları Yazılması Tepki Çekiyor

’in Ayvalık ilçesinde, seçim çalışmalarına başlayan partilerin okul duvarlarını sloganlarla boyaması tepki çekiyor.
Propaganda çalışmalarına başlayan partilerden bazıları parti amblemleri ve seçim sloganlarını olur olmaz her yere boyuyarak hem görüntü kirliliğine sebebiyet veriyor, hem vatandaşların tepkisini çekiyor. 7 Haziran genel seçimleri öncesinde ‘Milletçe alkışlıyoruz’ sloganıyla yola çıkan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ayvalık İlçe Başkanlığı bünyesinde oluşturulan genç ekipler, bu sloganı Ayvalık’ın dört bir yanına ellerindeki sprey boyalarla taşımaya uğraşıyor. Bu sloganın okul duvarları, otobüs durakları, reklam bilboardlarına yazılması tepkiye sebep oluyor.
Okulların ilim ve irfan yuvası olduğunu kaydeden vatandaşlar, hangi siyasi parti olursa olsun, hiçbir partinin okul duvarlarına böyle ilanlar yazmasını uygun bulmadıklarını ifade ederek, "7 Haziran genel seçimleri öncesinde siyasi partilerin bu konuda hassas olması lazım" dedi.