X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ayvalık’ta Parkomatlar Balpark Bünyesine Geçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ayvalık’ta Parkomatlar Balpark Bünyesine Geçiyor

  • Giriş Tarihi: 4.5.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 15:20
BALIKESİR’İN AYVALIK İLÇESİNDE, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN GEÇTİĞİMİZ YIL ÖZEL BİR FİRMAYA KİRALANAN PARKOMATLAR, BÜYÜKŞEHİR BÜNYESİNDEKİ BALPARK TARAFINDAN İŞLETİLMEYE BAŞLANILACAĞI GÜNÜ BEKLİYOR.
Ayvalık’ta Parkomatlar Balpark Bünyesine Geçiyor

’in Ayvalık ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl özel bir firmaya kiralanan parkomatlar, Büyükşehir bünyesindeki Balpark tarafından işletilmeye başlanılacağı günü bekliyor.
Bu kapsamda; 2014 Mart’ında yapılan yerel seçimler öncesinde, Ayvalık Belediyesi bünyesinde olan parkomatlar, seçimlerin hemen akabinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sorumluluğuna geçmiş ve Büyükşehir’de bu parkomatları Ayvalık’ta faaliyet gösteren özel bir firmaya sezonluk kiralamıştı.
Geçtiğimiz aylarda kiralama süresinin sona ermesiyle birlikte, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan Balpark adlı şirket tarafından il genelinde olduğu gibi; Ayvalık merkez, Altınova ve Sarımsaklı’da ana arterler üzerinde bulunan yol kenarındaki parkomatların önümüzdeki günlerde yeniden hizmete sokulacağı bildirildi.
Konuyla ilgili muhabirimizin aldığı bilgiye göre parkomatların, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mayıs ayına ait oturumunda Balpark’a yetki vermesiyle yeniden hizmete gireceği belirtiliyor.