X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER BAÜ’de “Osmanlı Devleti Ve Ermeniler” Konferansı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

BAÜ’de “Osmanlı Devleti Ve Ermeniler” Konferansı

  • Giriş Tarihi: 5.5.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 10:06
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ BÖLÜMÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN “OSMANLI DEVLETİ VE ERMENİLER” KONULU KONFERANSA KONUŞMACI OLARAK ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. MUAMMER DEMİREL KATILDI.
BAÜ’de “Osmanlı Devleti Ve Ermeniler” Konferansı

Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi bölümü tarafından düzenlenen “Osmanlı Devleti ve Ermeniler” konulu konferansa konuşmacı olarak Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Demirel katıldı.
Necatibey Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen “Osmanlı Devleti ve Ermeniler” konulu konferansa öğretim elemanları ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Konferansta öncelikle Ermeni tebaasının, Osmanlı yönetimi ile geçmişi çok eskilere dayanan ilişkileri ele alındı. Prof. Dr. Muammer Demirel konuşmasında 19. yüzyılın son çeyreğinden itibaren Rusların zorlamalarıyla görülmeye başlanan Ermeni isyanlarının perde arkasını belgeleriyle ortaya koydu. Tarihi süreçte yaşanan Ermeni tehcirini değerlendiren Demirel, meselenin 20. yüzyılın çok yönlü sorunlarından biri olduğunu vurguladı.