X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Büyükşehir Sarımsaklı Plajlarında Start Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Büyükşehir Sarımsaklı Plajlarında Start Aldı

  • Giriş Tarihi: 22.6.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 14:05
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sarımsaklı Plajlarında sezonun ilk günlerinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Büyükşehir Sarımsaklı Plajlarında Start Aldı

’in Ayvalık ilçesinin dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajlarında turizm sezonu öncesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleme çalışmaları başlatıldı.
Yıllarca; Bütünşehir Yasası kapsamında kapatılan Küçükköy Belediyesi sorumluluğunda olan Sarımsaklı Plajları’nın bu yıl Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından temizlenmesi ve turizm sezonuna hazırlanmasına yönelik başlayan çalışmalar turistler başta olmak üzere yöre halkı tarafından da memnuniyetle karşılandı.
Sarımsaklı Plajlarında gerçekleşen kumların yosunlardan temizlenmesine ait çalışmaların ardından plajın çevre düzenlenmesi ile sahil kısmındaki ahşap büfelerin kaldırılması, yeni duş ve WC’lerin konuşlandırılacağı bildirildi.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri Sarımsaklı Plajı’na 12 adet duş, 12 adet WC ve 12 adet modern görünümlü ahşap büfelerin yapılacağının müjdesini vermesinin ardından ise yöre halkı ile turistler 17 kilometrelik uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun kumsalına sahip plajda halka açık çay bahçeleri yapılmasını da istedi.