X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bartın Polisi Telefon Dolandırıcılığına Dikkat Çekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Polisi Telefon Dolandırıcılığına Dikkat Çekti

  • Giriş Tarihi: 26.3.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
BARTIN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVLİLERİ VATANDAŞI ÖZEL OLARAK HAZIRLATTIĞI EL BROŞÜRLERİYLE TELEFON DOLANDIRICILARINA KARŞI BİLGİLENDİRDİ.
Bartın Polisi Telefon Dolandırıcılığına Dikkat Çekti

Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri vatandaşı özel olarak hazırlattığı el broşürleriyle telefon dolandırıcılarına karşı bilgilendirdi.
Bartın Emniyet Müdürlüğü’nün vatandaşı bilgilendirici faaliyetleri devam ediyor. Suç ve suçluyla mücadele amacıyla özel olarak hazırlattığı el broşürleriyle vatandaşı telefon dolandırıcılarına karşı bilgilendiriliyor.
Konuyla ilgili Bartın İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Size gelen telefonların Emniyet Birimlerinden gelip gelmediğini kontrol etmek için kesinlikle 155 Polis imdat nolu telefon hattını veya en yakın polis merkezlerini arayarak bilgi alınız. Polisin veya herhangi bir kamu görevlisinin vatandaştan para veya kontör istemeyeceğini, bunları istemenin veya vermenin suç olduğunu da unutmayınız. Eğer kontör-para dolandırıcılığı olayına maruz kalmış iseniz; sizi arayan veya kontör transferi yaptığınız telefon numaralarını not edip, dekontları muhafaza ederek derhal en yakın Polis Merkezine veya en yakın Cumhuriyet başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulununuz" denildi.