X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Basketbol’da Hedef Avrupa Şampiyonası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Basketbol’da Hedef Avrupa Şampiyonası

  • Giriş Tarihi: 12.4.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 09:22
TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONUNUN DÜZENLEDİĞİ 2017 YILINDA OYNANACAK OLAN YILDIZ KIZLAR AVRUPA ŞAMPİYONASI HAZIRLIKLARI İÇİN 2015 SEZONU İÇERİSİNDE 2001-2002 DOĞUMLU OYUNCULARDAN OLUŞACAK KADRONUN TARAMALARI TÜRKİYE GENELİNDE DEVAM EDİYOR.
Basketbol’da Hedef Avrupa Şampiyonası

Türkiye Basketbol Federasyonunun düzenlediği 2017 yılında oynanacak olan Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası hazırlıkları için 2015 sezonu içerisinde 2001-2002 doğumlu oyunculardan oluşacak kadronun taramaları Türkiye genelinde devam ediyor.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Basketbol Antrenörü Şule Solak’ın sporcularından Büşra Çetin ve Doğa Kemancı Anadolu Yıldızları, Okullar Arası ve Lig müsabakalarında başarılı performanslarından dolayı Türkiye Basketbol Federasyonunun yaptığı Yıldız Kızlar Milli takım taramalarına gitmeye hak kazandı. Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Basketbol Antrenörü Şule Solak önderliğinde 6-8 Mart 2015 tarihleri arasında Ankara’da yapılan taramada gerekli testlerden geçmiş Milli takım antrenörlerinin beğenisini kazanarak Bartın’ı başarıyla temsil etti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Solak, “Hedefimiz Avrupa Şampıyonasına katılmak” diye konuştu.
Türkiye genelinde hala devam eden taramanın sonuçları Mayıs ayında açıklanacak.