X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Amasra’da Deniz Dibi Taraması Sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Amasra’da Deniz Dibi Taraması Sürüyor

  • Giriş Tarihi: 13.4.2015 20:18 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 22:35
ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI-TERSANELER KIYI YAPILARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE AMASRA BELEDİYE BAŞKANLIĞI ARASINDA YAPILAN SÖZLEŞME İLE DENİZ DİBİ TARAMASINA BAŞLANDI.
Amasra’da Deniz Dibi Taraması Sürüyor

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tersaneler Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü ile Amasra Belediye Başkanlığı arasında yapılan sözleşme ile deniz dibi taramasına başlandı.
Konuyla ilgili Amasra Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tersaneler Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü ile Amasra Belediye Başkanlığı arasında yapılan sözleşmeye istinaden, Amasra’da bulunan Antik Liman dip kumlanması ve horror deresinden akan teressubat ve rusubatın meydana getirdiği katmanın taranması işine Samsun Denizdibi Tarama Başmühendisliğince Karabük Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunun kararı doğrultusunda Amasra Müze Müdürlüğü denetiminde, başlanarak, 1460 metre küp tarama işlemi tamamlanmıştır. Hava muhalefeti nedeniyle geri kalan tarama işlemine ise 13 Nisan 2015 tarihinde başlanarak devam etmektedir” denildi.