X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Engelliler İçin Yardım Butonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Engelliler İçin Yardım Butonu

  • Giriş Tarihi: 28.4.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 29.4.2015 01:20
BARTIN DEVLET HASTANESİ’NE AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI'NIN EDES ‘ENGELLİLER DESTEK PROGRAMI’ KAPSAMINDA, BARTIN VALİLİĞİ KOORDİNESİNDE ‘GÖRME ENGELİNİ GÖREREK AŞALIM’ PROJESİYLE, ENGELLİ YARDIM ÇAĞRI BUTONU KURULDU.
Engelliler İçin Yardım Butonu

Devlet Hastanesi’ne Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın EDES ‘Engelliler Destek Programı’ kapsamında, Bartın Valiliği koordinesinde ‘Görme Engelini Görerek Aşalım’ projesiyle, engelli yardım çağrı butonu kuruldu.
GÖREVLİ ENGELLİ HASTAYA, GİDECEĞİ BİRİME KADAR EŞLİK EDECEK
Konuyla ilgili Bartın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından yapılan açıklamada; “Bartın Devlet Hastanesine tedavi olmak için gelen engelli hastalar hastanemiz giriş noktalarına ulaştıklarında, bu bölümlere yerleştirdiğimiz Engelli Yardım Çağrı Butonu basarak yardım talebinde bulunabileceklerdir. Çağrı butonunun bulunduğu yerler, yine aynı proje kapsamında oluşturulan Kolaylıklar Polikliniğindeki kamera sistemi ile sürekli izlenerek, çağrı zilini kullanan engelli vatandaşımıza ulaşım ilk elden sağlanmış olacaktır. Butona basıldıktan sonra bu konuda yetkilendirilmiş görevlinin, üzerinde taşıdığı mobil saat alıcıya gelen sinyal sayesinde, görevli engelli hastamızı girişten alarak gideceği birimlere eşlik etmesi sağlanacaktır. Ayrıca bu sistem sayesinde engelli hastalarımızın, yakınları yanlarında olmadan da hastanemizden hizmet almaları sağlanarak, hastanemizde hizmet erişiminde yaşayabileceği aksaklıkların önüne geçilecektir. Bu kapsamda oluşturulan engelli yardım çağrı butonları ve kolaylıklar Polikliniği sayesinde kurumumuza başvuran engelli vatandaşlarımız müracaat edip tedavileri bitinceye kadar geçen süreçte kendilerine eşlik edilerek, hizmet erişiminde yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçilmiş olacaktır” denildi.