X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sağ-çev Att Haftası’nı Kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sağ-çev Att Haftası’nı Kutladı

  • Giriş Tarihi: 26.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
GÜNEŞ, TOPLUMDAKİ BİREY YA DA BİREYLERİN, BEDENEN VEYA RUHEN, KAZAYA UĞRAMASI VEYA HASTALANMASI HALİNDE, TIBBIN GEREKTİRDİĞİ BİLGİ VE BECERİLERLE İLK YARDIM VE ACİL BAKIM HİZMETLERİNİ UYGULAYAN, HASTA, YARALI YA DA KAZAZEDENİN SAĞLIK MERKEZLERİNE ULA
Sağ-çev Att Haftası’nı Kutladı

Sağlık ve Çevrecilik Derneği (SAĞ-ÇEV) 22-28 Mart tarihlerinde kutlanan Acil Tıp Teknisyenleri (ATT) Hastası’nı kutladı.
Dernek Başkanı Sıtkı Güneş, toplumdaki birey ya da bireylerin, bedenen veya ruhen, kazaya uğraması veya hastalanması halinde, tıbbın gerektirdiği bilgi ve becerilerle ilk yardım ve acil bakım hizmetlerini uygulayan, hasta, yaralı ya da kazazedenin sağlık merkezlerine ulaştırılmasını sağlayan ATT mesleğinin acil sağlık hizmetlerinin sunulmasında önemli bir yere ve konuma sahip olduğunu söyledi. Güneş, "İlk yardımın en kısa sürede ve en etkin şekilde yapılması, kurtarılacak hayat sayısını da arttırır. Dolayısıyla mevcut durumun daha kötüye gitmesini önleyerek, kişinin hayatta kalmasını amaçlayan ve hastaların hastaneye ulaşana kadarki sürede sağlıklarını ve güvenliklerini sağlayan ATT’lerin hayatımızdaki önemi çok büyüktür. Bizler SAĞ- ÇEV olarak acil sağlık hizmeti sunumunda büyük fedakarlıklarla çalışan, yaşam kurtarmayı kendisine ilke edinen bütün ATT’lerin bu özel gününü/haftasını kutlar, çalışma hayatlarında başarılar dileriz" dedi.