X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Batman Baro Başkanı Sevim, Savcı Kiraz’a Yapılan Saldırıyı Kınadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Baro Başkanı Sevim, Savcı Kiraz’a Yapılan Saldırıyı Kınadı

  • Giriş Tarihi: 1.4.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 13:36
BATMAN BARO BAŞKANI AVUKAT AHMET SEVİM, ÇAĞLAYAN ADLİYESİ'NDE SAVCI MEHMET SELİM KİRAZ'IN REHİN ALINDIKTAN SONRA ŞEHİT EDİLMESİNİ KINADI.
Batman Baro Başkanı Sevim, Savcı Kiraz’a Yapılan Saldırıyı Kınadı

Baro Başkanı Avukat Ahmet Sevim, Çağlayan Adliyesi’nde Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın rehin alındıktan sonra şehit edilmesini kınadı.
Batman Baro Başkanı Av. Ahmet Sevim, Cumhuriyet Savcısı Kiraz’a yapılan saldırıyı açıkça ve nefretle kınadığını belirterek, hiç bir adaletsizliğin adalet dışı yollarla sağlanamayacağını söyledi. Adalet hizmeti veren hakim, savcı ve avukatların meslektaş olduğunu hatırlatan Sevim, “Dolayısıyla bu olay meslektaşımıza yapılan bir saldırıdır. Hiç bir adaletsizlik adalet dışı yollarla sağlanamaz. Bu eylemde bu anlamda adalet dışı yola başvurularak yapılan bir olaydır. Hiç bir meşruiyeti olamaz. Dolayısıyla bu eylem bizim için kabul edilir bir eylem değildir” dedi.
Yapılan saldırıda her hangi bir sağlıklı bilgi yokken olayın avukatlara yüklenmesinin doğru olmadığını belirten Baro Başkanı Av. Ahmet Sevim, “Dünden beri bu olay üzerine henüz hiçbir sağlıklı bilgi yokken olayın avukatlara yüklenecek neredeyse bir kusur bulunmuş olması kabul edilmez buluyoruz. Avukatlara üstünün aranması cübbenin kullanılması ve benzeri bütün yetkiler kişisel olarak verilmiş yetkiler veya haklar değildir. Mesleğin duasından kaynaklanan ve savunma mesleğinin korunması ile ilgili haklardır. Dolayısıyla kişisel bir imtiyazmış gibi dilediği gibi alınması gibi de algılanmasını doğru bulmuyoruz” ifadelerini kullandı.