X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İŞKUR’dan 23 Milyon TL’lik İstihdam Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İŞKUR’dan 23 Milyon TL’lik İstihdam Projesi

  • Giriş Tarihi: 1.10.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 1.10.2015 15:55
İŞKUR BATMAN İL MÜDÜRÜ BESİM EVİZ,TOPLUM YARARINA ÇALIŞMA PROGRAMI KAPSAMINDA BAŞTA MİLLİ EĞİTİM OLMAK ÜZERE KURUMLARA 2 BİN KİŞİYİ İSTİHDAM EDECEKLERİNİ SÖYLEDİ.
İŞKUR’dan 23 Milyon TL’lik İstihdam Projesi

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) toplam bütçesi 23 milyon TL olan dev bir istihdam projesi başlatmaya hazırlanıyor.
İŞKUR Batman İl Müdürlüğü, toplum yararına çalışma programları kapsamında 2 bin kişiyi istihdam edecek. Programlardan faydalanacak kişilerin 8 ay boyunca başta Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında toplum yararına işlerde çalıştırılacakları açıklandı. Konuyla ilgili açıklama yapan İŞKUR Müdürü Besim Eviz, “Toplum yararına programlarla ilgili çalışmalarımızı büyük bir titizlikle hazırladık ve nihayete erdirdik. Vatandaşlarımıza kolaylık sağlamak amacıyla tüm projelerin başvurularını iş ve meslek danışmanı arkadaşlarımız aracılığı ile 1 Ekim-10 Ekim tarihleri arasında Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde veya www.iskur@gov.tr adresi üzerinde elektronik ortamda yapılabilir. İŞKUR olarak bu programlarda katılım şartlarını belirlerken işgücü piyasasındaki arz talep dengeleri gözetilmiş ve ilimiz insan kaynağının doğru yönlendirilmesi ve yönetilmesi önemsenmiştir” dedi.