X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Avrupa Şampiyonuna Coşkulu Karşılama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Avrupa Şampiyonuna Coşkulu Karşılama

  • Giriş Tarihi: 20.10.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 20.10.2015 17:38
GÜRCİSTAN'IN BAŞKENTİ TİFLİS'TE 14-18 EKİM TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENEN İŞİTME ENGELLİLER AVRUPA GÜREŞ ŞAMPİYONASI'NDA AVRUPA ŞAMPİYONU OLAN BATMANLI MİLLİ GÜREŞÇİ SİNAN SADAK, MEMLEKETİNDE COŞKUYLA KARŞILANDI.
Avrupa Şampiyonuna Coşkulu Karşılama

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te 14-18 Ekim tarihleri arasında düzenlenen İşitme Engelliler Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Avrupa şampiyonu olan lı milli güreşçi Sinan Sadak, memleketinde coşkuyla karşılandı.
Petrolspor Kulübü Başkanı Gökhan Akın ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılanan Sadak, “Avrupa Şampiyonası’ndan yeni geldim. Petrolspor adına güreştim. Şampiyonaya 22 ülke katıldı. Çok şükür iki Avrupa şampiyonası kazandım. Büyük bir destekle gittim. Büyük başarılar tek başına gelmez çoğu zaman. Geçen sene de Petrolspor adına dünya şampiyonu oldum. İki altını üst üste almak hiç kolay olmadı. Burada 9 kilo vererek, oraya gittim. Buradaki bölge halkının da desteği büyüktü” dedi.
Petrolspor Kulübü Başkanı Gökhan Akın ise, Sinan Sadak’ı kutladıklarını belirterek, “Bu yola çıkarken çok güzel sporcular yetiştireceğiz demiştik. Buna inandık, ekip olarak başardık. 3 yıl önce çıktığımız bu yolda aldığımız bu şampiyonluklar bizi mutlu ediyor ve ne kadar doğru yolda olduğumuzu bize gösteriyor. Özellikle son zamanlarda bölgede yaşanan sıkıntıların sona ermesini ve bu bölgenin bu olaylarla değil sporla, barışla, büyük başarılarla anılmasını istiyoruz. Buna bir katkı koyabildiysek ne mutlu bize. Sinan’ı tebrik ediyorum. Çok büyük zorluklardan, antrenmanlardan geçerek bu noktaya geldi" diye konuştu.