X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Trafik Ekipleri Motosiklet Sürücüleri Göz Açtırmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Trafik Ekipleri Motosiklet Sürücüleri Göz Açtırmıyor

  • Giriş Tarihi: 6.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:24
BİLECİK İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, TRAFİK TESCİL DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI TRAFİK EKİPLERİ MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİNE GÖZ AÇTIRMIYOR.
Trafik Ekipleri Motosiklet Sürücüleri Göz Açtırmıyor

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler motosiklet sürücülerine adeta göz açtırmıyor.
Ekipler, Bilecik merkez Tepebaşı mevkinde motosikletleri durdurarak sürücülerin belgeleri, kaskları ve egzoz denetimlerini yaptılar. Ekipler, yaptıkları denetimlerde, kasksız ve ehliyetsiz olarak motosiklet kullanan sürücülere ceza kestiler. Kask takmayanlara 88 TL, ehliyetsiz sürücülere bin 609 TL ceza uygulandı. Ekipler, motosiklet sürücüleri motosikletlerinin egzozun da herhangi bir materyal takanlara 178 TL cezai işlemin yanı sıra sürücülere materyalleri çıkarmaları için sürücülere bir hafta müsaade edildi. Daha sonra bu müsaadeye uymayan sürücülerin motosikletleri trafikten men ceza tutanağı düzenleneceği bildirdi.
Uygulamaya giren bir vatandaş, denetimlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek, herkesin bilinçli bir şekilde kaskını takmasını söyledi.
Yapılan uygulamada gün içinde 95 motosiklet kontrol edilerek, 20 sürücüye cezai işlem uygulandı.