X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Osmaneli İçmeler Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Osmaneli İçmeler Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor

  • Giriş Tarihi: 27.3.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:03
OSMANELİ İLÇESİNİN TURİZM DEĞERLERİNİN TANITILMASININ SAĞLANMASI İÇİN BEBKA TARAFINDAN FİNANSE EDİLEN "VER ELİNİ OSMANELİ" PROJESİNDE ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR.
Osmaneli İçmeler Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor

’in Osmaneli ilçesinin turizm değerlerinin tanıtılmasının sağlanması için Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından finanse edilen "Ver Elini Osmaneli" projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Proje kapsamında Osmaneli’nin meşhur karpuzu, ayvası ve tarihi evlerinden oluşan 10 metrekare boyutundaki heykeller hazırlanarak ilçenin uygun yerlerine monte edilme aşamasına gelindi. Ayrıca, ilçenin el sanatları ustalarından olan Yusuf Kan tarafından "Balaban Meydanı Özgün Tarihi Osmaneli Evleri" maket çalışması da tamamlanma aşamasında ve çok yakın bir tarihte de halkın beğenisine sunulacak. Öte yandan İçmeler Tesislerinde bulunan evlerin tadilatları ile çevre düzenlemeleri de tüm hızıyla devam ediyor. Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, İçmeler Bölgesinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.