X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 344 Öğrenciye Bilecik Gezisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

344 Öğrenciye Gezisi

  • Giriş Tarihi: 3.6.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 4.6.2015 01:01
BİLECİK İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN “GÜVENLİ HAYAT VE GÜVENLİ GELECEK İÇİN ÇOCUK VE GENÇLER SOSYAL KORUMA VE DESTEK PROGRAMI” (ÇOGEP) KAPSAMINDA 344 ÖĞRENCİYE BİLECİK GEZİSİ DÜZENLEDİ.
344 Öğrenciye Bilecik Gezisi

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından “Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı” (ÇOGEP) kapsamında 344 öğrenciye Bilecik gezisi düzenledi.
Bilecik Emniyet Müdürlüğünce hayata geçirilen ÇOGEP kapsamında hazırlanan “Hayat Birlikte Güzel” isimli projenin faaliyetleri arasında yer alan “İl İçi Gezi” etkinliği kapsamında Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 16 öğretmen ve 344 öğrenciye Bilecik gezisi düzenlendi. Öğrencilerin ilk durağı olan Söğüt’te Ertuğrul Gazi Türbesini, Çifte Minareli Hamidiye Camisini, Dar-ul Eytam Binasını, Çelebi Sultan Mehmet Camisini, Kaymakam Sait Bey Çeşmesini, Kuyulu Mescitti gezdi. Ardından Bozüyük’e geçen öğrenciler Metristepe Şehitliğini ve İnönü Şehitliği ve Türbin Mesire alanında piknik yaptılar. Piknikte öğrencilere ekmek arası köfte, ayran, puding, kağıt helva, su ikram edilmiş, ayrıca tüm katılımcılara polis logolu anahtarlık ve bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.
Çocuklara ayrıca Bilecik İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Topluk Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce çalışan 7 personel eşlik etti.