X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Köy Yoları Çamurdan Geçilmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Köy Yoları Çamurdan Geçilmiyor

  • Giriş Tarihi: 30.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
BİNGÖL’ÜN GENÇ İLÇESİNE BAĞLI GÖZÜTOK, ÇANAKÇI, BALGÖZE, YİĞİTBAŞI VE GEYİKDERE GRUP KÖY YOLU ETKİLİ YAĞIŞLAR İLE BİRLİKTE ÇAMUR DERYASINA DÖNDÜ.
Köy Yoları Çamurdan Geçilmiyor

’ün Genç ilçesine bağlı Gözütok, Çanakçı, Balgöze, Yiğitbaşı ve Geyikdere grup köy yolu etkili yağışlar ile birlikte çamur deryasına döndü.
Mevcut grup köy yolunu kullanan ve büyük zorluklar yaşadıklarını belirten köylüler, soruna bir an evvel çözüm bulunmasını istiyor. Grup köy yolunun toprak olan büyük bölümünün özellikle yağmurlu günlerde adeta çamur deryasına döndüğünü dile getiren köy sakinleri "Bozuk yolda yağmurla birlikte toprak zemin yumuşamasıyla zaman zaman köy minibüsleri çamura saplanıp kalıyor. Araçlar saplandığı yerden vatandaşların uzun uğraşları sonucu kurtarılarak yoluna devam edebiliyor. Yetkililerden bir an önce çözüm bulmalarını istiyoruz. Bu yoldan birçok köyün ulaşımı sağlanıyor. Ancak yolun hali adeta bir patates tarlası gibi. Yetkililerin gelip burada halimizi görmelerini istiyoruz. Adeta çamur deryasını andıran ve ulaşımın güçlükle sağlanabildiği yolun bir an önce asfaltlanmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.