X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bingöl 8. Fakültesine Kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

8. Fakültesine Kavuşuyor

  • Giriş Tarihi: 8.7.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
Bingöl Üniversitesi Rektörü Gıyasettin Baydaş, Sağlık Yüksekokulunun Sağlık birimleri fakültesine dönüşeceğini söyledi.
Bingöl 8. Fakültesine Kavuşuyor

Kuruluşu ile beraber hızlı bir büyüme sergileyen Üniversitesi, çıtayı yükseltmeye devam ediyor. 7 fakülte ile hizmet veren Bingöl Üniversitesi, Sağlık Yüksekokulu’nun Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürülmesi ile fakülte sayısını 8’e çıkaracak.
Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş, Sağlık Yüksekokulu’nun Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürülmesi ile ilgili YÖK’e yaptıkları başvurunun kabul edilerek fakülteye dönüştürme taleplerinin onaylandığının bildirdi. 28 Mayıs 2015 tarihinde toplanan YÖK Genel Kurulu’nda alınan kararla Sağlık Yüksekokulu’nun Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürülmesi konusunda değerlendirmelerde bulunan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Baydaş, bununla beraber fakülte sayılarının 8’e çıkacağını belirterek, "Üniversitemiz sağlık alanında önemli bir noktaya kavuşmuş olacak. Diş Hekimliği Fakültesi’nden sonra Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin de YÖK onayından geçmesi üniversitemiz için ve Bingöl için çok önemli bir kazanım. Bingöl’ün sağlık alanında gelişmesi için de önemli bir durum. Hem diş hekimliği hem sağlık bilimleri fakültesiyle beraber artık sağlık alanında da eğitim ve hizmet verecek fakültelerimiz olacak. Sağlık Bilimleri Fakültesi kurulma kararı Bakanlar Kurulu tarafından onaylanınca resmiyet kazanacaktır. Bingöl’e hayırlı olsun" dedi.
Bingöl Üniversitesi bünyesinde İlahiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ile beraber 7 fakülte mevcuttu. Sağlık Bilimleri Fakültesi ile bu sayı 8’e çıkmış olacak.