X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Vali Köşger Köy Hizmetlerini İnceledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Vali Köşger Köy Hizmetlerini İnceledi

  • Giriş Tarihi: 23.7.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 12:47
BİNGÖL VALİSİ YAVUZ SELİM KÖŞGER, KÖYLERDE YAPILAN HİZMETLERİ YERİNDE İNCELEDİ.
Vali Köşger Köy Hizmetlerini İnceledi

Valisi Yavuz Selim Köşger, Ağaçeli, Yeni Yerleşim, Yukarı Ağaçeli ile Akdurmuş köylerinde İl Özel İdaresi tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.
500 yıllık geçmişi ile Bingöl’ün en eski köylerinden olan Ağaçeli Köyü’nde yapılan 4 kilometrelik birinci sınıf asfalt yolu ve Yukarıköy’de yapılan parke çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Köşger, çalışmalar hakkında köy muhtarı Nurettin Kırgız ve Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet IŞIK’tan bilgi aldı. Kırgız, “Devletimize minnettarız. Şu an hiç bir eksiğimiz yok. Köyümüze teşrif ettiğinizden dolayı çok teşekkür ederim. Köyümüz 500 yıllık bir köydür. İlk defa kilit parke taşları döşeniyor. Yollarımız asfaltlandı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.
İnceleme sonrasında köylülerin sorunlarını da dinleyen Köşger, “Bingöl’ümüze hizmet etmeye devam edeceğiz. Yapılan işler yavaş yavaş hedefine ulaşacaktır. Asfaltımız ve kilit parke taşları köyümüze hayırlı olsun” diye konuştu.
Köşger, buradaki temaslarının ardından köy içi yollarına ilk kez parke taşı döşenen merkeze bağlı Akdurmuş köyünü ziyaret etti. Buradaki çalışmalar hakkında da bilgi alan Köşger, vatandaşlarla sohbet etti.