X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Vali Öztürk’ten Madalyaların İsimlerine Uygun Yapılması Talebi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Vali Öztürk’ten Madalyaların İsimlerine Uygun Yapılması Talebi

  • Giriş Tarihi: 31.3.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 22:49
VALİ ORHAN ÖZTÜRK, "YAPILAN YARIŞMALARDA ALTIN, BRONZ VE GÜMÜŞ MADALYA DEDİĞİMİZDE, BU MADALYALARIN ARTIK GERÇEKTEN ALTIN, BRONZ VE GÜMÜŞ OLMASI LAZIM. ÖBÜR TÜRLÜ VATANDAŞIMIZI KANDIRMIŞ OLUYORUZ" DEDİ.
Vali Öztürk’ten Madalyaların İsimlerine Uygun Yapılması Talebi

(İHA) – Bitlis Valisi Orhan Öztürk, yapılan yarışmalarda altın, bronz ve gümüş madalya denildiğinde bunların artık altın, bronz ve gümüş olması gerektiğini belirterek, “Öbür türlü vatandaşımızı kandırmış oluyoruz" dedi.
2014-2015 kış sezonunda Türkiye Kayak Federasyonu’nca düzenlenen yarışmalarda dereceye giren 17 sporcuyu kabul eden Öztürk, bu yarışmalarda derece alan sporcuları valilik olarak çeyrek altınla ödüllendirdiklerini söyledi. Sporculara madalyalarını da takdim ettiklerini bildiren Öztürk, "Dereceye giren bütün sporcularımızı ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. Bu sporcularımız ilimizi güzel bir şekilde temsil etti. İnşallah Bitlis kayak sporunda, Türkiye’de isminden bundan sonra da daha çok bahsettiren bir konuma gelecek" diye konuştu.
"Yapılan yarışmalarda altın, bronz ve gümüş madalya dediğimizde, bu madalyaların artık gerçekten altın, bronz ve gümüş olması lazım" diyen Öztürk, adının altın, ancak madalyanın teneke olmasını etik olarak doğru bulmadığını söyledi. Öztürk, "Bu etik olarak doğru bir şey değil. Bu uygulamamanın Türkiye Kayak Federasyonu ve diğer spor kulüpleri tarafından düzeltilmesine ihtiyaç vardır. Altın diyorsak, kendisi de altın olacak. Öbür türlü vatandaşımızı kandırmış oluyoruz. Bu uygulama bence mantıklı ve doğru değildir. Düzeltilmesine ihtiyaç olduğunun kanaatindeyim" ifadesini kullandı.
Sporculara Bitlis Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür Vekili Medeni Öztaş ve Erhan Onur Güler Kayak Merkezi Müdürü Refik Avşar da eşlik etti.