Kursiyerler İlk Kilimlerini Tamamladılar

Giriş Tarihi: 19.6.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 11:31
Kursiyerler İlk Kilimlerini Tamamladılar
’in Tatvan Kaymakamlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde faaliyet gösteren Tatvan Aile Destek Merkezindeki Kilim kursu kursiyerleri ilk kilimlerini tamamladılar.
Aile Destek Merkezinde yaklaşık 3 ay önce açılan kurs kapsamında kursa katılım gösteren 12 kursiyer hem kursu başarıyla bitirip kursun ilk meyvesi olan kilimlerini tamamladılar. Kursiyerlerin bin bir emekle yaptıkları ilk kilimlerin kesimini ise kursu ziyaret eden İlçe Kaymakamı Murat Erkan ve eşi Çiğdem Erkan yaptı. Kurs ziyaretinde kursiyerle sohbet eden Kaymakam Murat Erkan, daha sonra eşi Çiğdem Erkan ile birlikte üretilen el emeği göz nuru ürünleri inceledi. Kursiyerlerin sabırla dokudukları kilimlerin birbirinden güzel olduğunu dile getiren Kaymakam Murat Erkan, ilçede gerek bu mesleğin devamlılığını sağlamak ve gerekse kursiyerlerin yaptıkları ürünlerin pazarlanması noktasında destek sunmaya devam edeceklerini söyledi.
İkinci kursun yine TADEM 1’de Eylül ayında başlayacağını kaydeden Kaymakam Erkan, daha sonra kursiyerlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Kursiyerler İlk Kilimlerini Tamamladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz