X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Büyükşehir Yenişehir’e Sulama Göleti Yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Büyükşehir Yenişehir’e Sulama Göleti Yapıyor

  • Giriş Tarihi: 20.2.2015 17:38
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’DEN SULAMA GÖLETİ İSTEYEN YENİŞEHİR TERZİLER KÖYÜ VE CİVAR KÖYLÜLERE SÖZ VEREN BAŞKAN ALTEPE BİZİM İŞİMİZ HİZMET DİYEREK VATANDAŞLARA VERDİĞİ SÖZÜ YERİNE GETİRİYOR
Büyükşehir Yenişehir’e Sulama Göleti Yapıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir ilçesinde çiftçilere verdiği gölet sözünü tuttu.
Yenişehir ilçesine bağlı Terziler köyüne BUSKİ tarafından yapılacak sulama göleti 4,5 milyon TL’ye mal olacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin söz verdiği göletten Terziler ve civar köylerdeki çiftçiler yararlanacak. Sulama göleti için 3 Mart tarihinde ihale yapılacak. Sulama göletinin kapasitesinin 6545 metreküp olacağını ve toplam 90 hektar alanın sulanabileceğini dile getiren Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye ve BUSKİ Genel Müdürlüğü’müze ilçemize yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
BUSKİ tarafından yapılacak sulama göletinin hizmete girmesi ile Yenişehir’in en büyük köylerinden olan Terziler, Eğerce, Kızılköy, Mecidiye, Kızılhisar köylerinde tarım alanları sulanacak. Bölgede yaşayan köylüler, Başkan Recep Altepe’ye ve BUSKİ ile Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’e teşekkür etti.