X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Avrupa Şehirler Birliği Osmangazi’de Toplanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Avrupa Şehirler Birliği Osmangazi’de Toplanıyor

  • Giriş Tarihi: 6.3.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:32
OSMANGAZİ BELEDİYESİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN AVRUPA ŞEHİRLER BİRLİĞİ’NİN (EUROCITIES) SOSYAL İŞLER FORUM TOPLANTISI İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI
Avrupa Şehirler Birliği Osmangazi’de Toplanıyor

Osmangazi Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Avrupa Şehirler Birliği’nin (EUROCITIES) Sosyal İşler Forum Toplantısı için hazırlıklar tamamlandı. 11-13 Mart tarihleri arasında yapılacak toplantıda şehirlerin sosyal işler alanında yaptığı çalışmalar masaya yatırılacak.
Osmangazi Belediyesi Türkiye’de bir ilke imza atarak Avrupa Şehirler Birliği’nin (EUROCITIES) Sosyal İşler Forum Toplantısı’na ev sahipliği yapıyor. 30’dan fazla Avrupa ülkesinden 120 il ve ilçe belediyesinin temsilcilerini bir araya getirecek toplantı, 11-13 Mart tarihleri arasında Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Sosyal İşler Forum’unun Osmangazi Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek ilk toplantısının konusu ‘Belediye Faaliyetlerinin Demografik Olarak Değişen Nüfusa Tatbiki’ olarak belirlendi. Toplantıda birlik üyesi belediyeler, bu konudaki bilgi ve tecrübelerini paylaşacak. Belediyelerin yapmış olduğu sosyal işler faaliyetleri anlatılacak.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Sosyal İşler Forumu için bütün hazırlıkların tamamlandığını belirterek, “Bizim ev sahipliğimizde gerçekleştirilecek toplantıda, belediye faaliyetlerinin demografik nüfusa adapte edilmesi, nüfus yapısına uygun hizmet geliştirilmesi ve uygulamaları tartışılacak. Belediyelerin sosyal işler alanında yapmış olduğu faaliyetler anlatılacak. Belediyeler arasında bilgi ve tecrübe paylaşımı gerçekleştirilecek. Bizler de, Osmangazi Belediyesi sosyal işler alanında yaptığımız çalışmalar ve projeler hakkında bir sunum gerçekleştireceğiz” dedi.