X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Orhangazi’nin Tanıtım Filmi Çekiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Orhangazi’nin Tanıtım Filmi Çekiliyor

  • Giriş Tarihi: 24.3.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 16:15
ORHANGAZİ’NİN TANITAN VE İLÇEDEKİ GEZİLİP GÖRÜLMESİ GEREKEN BÖLGELERİN YER ALDIĞI 35 AYRI NOKTASINDA ÇEKİMLER YAPILDI.
Orhangazi’nin Tanıtım Filmi Çekiliyor

Orhangazi Belediyesi, ilçenin tanıtım filmini yaptırıyor. Orhangazi’nin tanıtan ve ilçedeki gezilip görülmesi gereken bölgelerin yer aldığı 35 ayrı noktasında çekimler yapıldı.
Yaklaşık 6 dakikadan oluşacak kısa filmin çekimleri 10 gündür yapılıyor. Çekimlerde Orhangazi zeytini ve Gedelek turşusunun tanıtımı yapıldı. Ayrıca zeytin fidanlıklarında da çekimler yapıldı. Orhangazi’nin genel tanıtımının yapıldığı kısa filmde ilçe meydanı, ana yol, Zeytinciler ve Balıkçılar Çarşısı, ilçe stadyumu gibi muhtelif bölgelerde çekimler yapıldı. Gezilip görülmesi gereken Nadır, Ilıca, seyir terası, Orhanbey İlkokulu, Gürle tarihi yerleri, göl, Sölöz, Ilıpınar, Gedelek ve tarihi hamam gibi yerlere de özel çekimler yapıldı.
BAŞKAN KAMERA KARŞISINDA
Belediye Başkanı Neşet Çağlayan tanıtım filmi için Kent Konseyi Türk Halk Müziği Çalışma Grubu ile birlikte kamera karşısına geçip, “’nın ufak tefek taşları” türküsünü seslendirdi. Çağlayan, Orhangazi’nin tanıtım alanında çok ciddi eksikleri olduğunu söyledi.
Gedelek turşusunun tanıtımına destek verdiklerini hatırlatan Çağlayan, “Yıllarca ilçenin içinden geçip gelenlerin nasıl bir yerden geçtiklerini merak ettirecek adım atılmadı. Bu eksikliği gidermek adına birçok projemiz var. Bunlardan birisi de tanıtım filmi. Orhangazi’nin en güzel yerleri bu kısa filmde tanıtılıp gösterildi. Umarım ilçemiz için hayırlı olur” diye konuştu.