X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Doğa Fotoğraflarının Geliri Onkoloji Hastalarına Bağışlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Doğa Fotoğraflarının Geliri Onkoloji Hastalarına Bağışlanacak

  • Giriş Tarihi: 1.4.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
BURSALI BİLGİSAYAR PROGRAMCISI ALİ RIZA ÖZER TARAFINDAN ZAFER PLAZA’DA AÇILAN “DOĞA” SERGİSİNDEN ELDE EDİLEN GELİRLER ONKOLOJİ HASTALARINA BAĞIŞLANACAK.
Doğa Fotoğraflarının Geliri Onkoloji Hastalarına Bağışlanacak

lı bilgisayar programcısı Ali Rıza Özer, onkoloji hastaları yararına fotoğraf sergisi açtı.
Bursa’da özel bir firmada bilgisayar programcılığı yapan Ali Rıza Özer, onkoloji hastaları yararına Zafer Plaza’da “Doğa” adlı bir fotoğraf sergisi açtı. Açtığı fotoğraf sergisinde makro doğa fotoğraflarını işleyen Özer, sergiden elde edilecek parayı onkoloji hastalarına bağışlamak için Onko-Der’e vereceğini söyledi. Fotoğrafa ve fotoğraf makinesine ilgisinin çocukluk yıllarına dayandığının altını çizen bilgisayar programcısı Özer, “ilkokuldayken arkadaşımın birinde fotoğraf makinesi vardı. Ben o zamanlar bu makineden çok etkilenmiştim. Daha sonradan amcamın makinesine filmi takıp arkadaşlarımın fotoğraflarını çekip onlara satıyordum. Ancak üniversiteyi kazanınca fotoğraf çekmeye ara verdim. Sonraki yıllarda kendime bir fotoğraf makinesi aldım ve tekrar çevremdeki nesneleri çekmeye başladım” dedi.
Köy ortamında büyüdüğü için doğa fotoğraflarına ilgisi olduğunu belirten Özer, “Ben fotoğraf çekme işini ileriye taşımaya karar verdim ve fotoğraf kursuna gittim. Burada profesyonel fotoğraf çekmeyi öğrendim. Ardından makro bir lens alarak doğadaki nesneleri çekmeye başladım. Bugün de burada onkoloji hastaları yararına fotoğraf sergisi açtım” şeklinde konuştu.
Sergi, Zafer Plaza AVM’de bir hafta boyunca açık olacak.