X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Nilüferli Okçular Hedefi 12’den Vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Nilüferli Okçular Hedefi 12’den Vurdu

  • Giriş Tarihi: 7.4.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 10:18
NİLÜFER BELEDİYESİ VE KEMANKEŞ GELENEKSEL OKÇULUK DERNEĞİ İŞBİRLİĞİYLE VERİLEN KURSLARDA YETİŞTİRİLEN OKÇULAR, ANKARA’DA DÜZENLENEN YARIŞMAYA KATILARAK ÇOK SAYIDA BAŞARININ ALTINA İMZA ATTI.
Nilüferli Okçular Hedefi 12’den Vurdu

Nilüfer Belediyesi ve Kemankeş Geleneksel Okçuluk Derneği iş birliğiyle açılan kurslarda yetişen okçular, Ankara’da düzenlenen yarışmada büyük başarıya imza attı.
2 Nisan Dünya Otizm Günü çerçevesinde Ankara’da ‘Otizm için bir ok at, bir de ağaç dik’ sloganıyla yarışma düzenlendi. Yarışmada Nilüfer Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda Kemankeş Geleneksel Okçuluk Derneği iş birliğiyle başlatılan kursa katılarak sertifika alan sporcular ’yı en iyi şekilde temsil etti. Yarışmada Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi’nden de üç sporcu yer aldı.
Okçuların yumurta atışı, süreli atış ve uzaklaşan puta atışı gibi kategorilerde kabzadaşların geleneksel kıyafetleriyle yarıştığı Engelli Puta Yarışması’nda Nilüfer Bizim Ev grubundan Mustafa Başaran başarılı atışlarıyla birinciliği almaya hak kazandı. Gençler Puta Yarışması’nda Nilüfer Çocukları Grubu’ndan Altuğ User birinci olurken, Erkekler Puta Yarışması’nda Kemankeş Geleneksel Okçuluk Derneği’nden Deniz Yazıcı ikinci, Kadınlar Puta Yarışması’nda Nilüfer Çiçekleri Grubu’ndan Melike Karalı ikinci ve Aynur Yuka da aynı kategoride üçüncü oldu.
Ankara Gölbaşı Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen yarışmaların sonunda sporculara madalyalarının yanı sıra zihgir ve çeşitli hediyeler verildi.