X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Büyükşehir Meclisi’nden Canlı Hayvan Ve ET Borsasına Onay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Büyükşehir Meclisi’nden Canlı Hayvan Ve ET Borsasına Onay

  • Giriş Tarihi: 16.4.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 17.4.2015 00:21
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BURSA TİCARET BORSASI’YLA BİRLİKTE NİLÜFER’İN BADIRGA BÖLGESİNE KURACAĞI CANLI HAYVAN VE ET BORSASI İÇİN 29 HEKTARLIK ALANDA YAPMAYI PLANLADIĞI KAMULAŞTIRMAYA İLİŞKİN ONAY, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ’NDEN ÇIKTI.
Büyükşehir Meclisi’nden Canlı Hayvan Ve ET Borsasına Onay

Büyükşehir Belediyesi’nin Ticaret Borsası’yla birlikte Nilüfer’in Badırga bölgesine kuracağı canlı hayvan ve et borsası için 29 hektarlık alanda yapmayı planladığı kamulaştırmaya ilişkin onay, Büyükşehir Belediye Meclisi’nden çıktı.
Nisan ayı meclis toplantısı, Çarşamba’daki İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç’ün yönettiği toplantıda, Badırga’da 250 dönümlük alana kurulacak canlı hayvan ve et borasıyla ilgili 29 hektarlık alanda yapılması planlanan kamulaştırmaya ilişkin onay da verildi. Karar, CHP’nin ret oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi. Meclis maddeleriyle birlikte 63 önergenin görüşüldüğü toplantıda, ihtisas komisyonları ile encümen üyeliği seçimleri de yapıldı.
ANLAŞMALI YOLLA KAMULAŞTIRMA
Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç, Nilüfer’in Badırga bölgesinde canlı hayvan ve et borsası kurulmasına ilişkin protokolün bundan birkaç ay önce Büyükşehir Belediyesi’yle Bursa Ticaret Borsası arasında imzalandığını hatırlattı. Alınan kararla birlikte 250 dönümlük alana kurulacak tesisle ilgili faaliyetlerin fiilen başladığını ifade eden Başkanvekili Ödünç, “29 hektar alanda yapılacak kamulaştırma kararıyla birlikte, borsanın kurulacağı alanda kalan mülkler bir bir üzerimize geçmiş olacak. Mülk sahipleriyle anlaşmalı yol izleyeceğiz. Tüm imzaların atılmasının ardından, borsanın kurulmasına ilişkin inşaat faaliyetlerine başlamış olacağız” dedi.