X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Öğrencilere Kitap Dağıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Öğrencilere Kitap Dağıtıldı

  • Giriş Tarihi: 5.5.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 15:37
NİLÜFER BELEDİYESİ, MUSTAFAKEMALPAŞA KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ İŞ BİRLİĞİYLE KIRSAL MAHALLELERDE OKUYAN ÖĞRENCİLERE ROMAN VE MASAL KİTABI DAĞITTI
Öğrencilere Kitap Dağıtıldı

Nilüfer Belediyesi, Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneği iş birliğiyle kırsal mahallelerde okuyan öğrencilere roman ve masal kitabı dağıttı.
Nilüfer Belediyesi, çocukların daha fazla kitap okumalarını sağlamak için yaptığı çalışmalara her gün yenilerini ekliyor. Nilüfer Belediyesi ile Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneği, ilçenin kırsal mahallelerinde bulunan 8 okulda kitap dağıttı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı faaliyetleri Akçalar, Çalı, Kayapa, Gölyazı, Konaklı, Gümüştepe ve İrfaniye’de bulunan ilk ve orta dereceli okullarda okuyan toplam 2 bin öğrenci roman ve masal kitaplarıyla buluştu. Öğrencilerin kitapların yazarı olan Nadide Utku ile tanışma imkanı da bulduğu faaliyette kitap okuma üzerine söyleşiler yapıldı. Utku, İncili Nine, Masal Rüzgarı, Oyuncak Ülkesi, Müzedeki Sandık ve Ay Kapısı isimli kitaplarını imzalayarak öğrencilere verdi.