X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ramazan Ayında Hırsızlara Ve Dolandırıcılara Dikkat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ramazan Ayında Hırsızlara Ve Dolandırıcılara Dikkat

  • Giriş Tarihi: 20.6.2015 07:48 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:31
BURSA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİ, İFTAR SAATLERİNDE OLUŞABİLECEK HIRSIZLIK OLAYLARINA KARŞI VATANDAŞI UYARDI.
Ramazan Ayında Hırsızlara Ve Dolandırıcılara Dikkat

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, Ramazan ayında dolandırıcılık ve yaşanabilecek hırsızlık olaylarına karşı vatandaşı uyardı.
Ramazan ayı ile birlikte vatandaşları, hırsızlık, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı uyaran yetkililer, hırsızların, iftar ve teravih telaşından yararlanarak, dolandırıcıların da hayır yapma bahanesiyle para ya da değerli eşyalarını alabilecekleri bildirildi. Vatandaşların iftar alışverişi ve teravih namazı için evden ayrılmaları, sahurda hazırlık yapılırken mutfak kısmında bulunulması ve diğer odaların gözardı edilmesinden hırsızlıkların olabileceğini ifade eden yetkililer, oruç nedeniyle yorgun, dalgın ve rehavet içinde olan ve Ramazan ayında manevi duygular içinde bulunan vatandaşların, ’hayır işleri yapma’ bahanesiyle kandırılmaya müsait bir ruh hali sergilemesinin de dolandırıcılık olaylarının artmasına sebep olduğu açıklandı.
Emniyet yetkilileri, "Suç oranları Ramazan ayında düşüyor ancak özellikle iftar ve sahur vaktinde hırsızlık olayları meydana gelebiliyor. Vatandaşlarımız rehavete kapılmasın, tedbirlerini alsın. Polis olarak 24 saat sokaklardayız. Vatandaşlarımız şüphelendikleri durumlarda hemen bizi arasın. Yapılacak kısa alışverişlerde, park yerlerinde, cadde kenarlarında ya da ıssız yerlerde otomobil kapılarını ve camlarını açık bırakmayın. İftar saati evinize yetişmek için acele ederken yankesicilere karşı dikkatli olun. Teravih namazı için camiye giderken değerli eşyalarınızı ya da paralarınızı korumaya alın. Camiye giderken mümkün olduğunca ayakkabılarınızı poşetleyin içeri alın" dedi.