X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Eski Heykel Ulubatlı Hasan Meydanı’na Dikilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Eski Heykel Ulubatlı Hasan Meydanı’na Dikilecek

  • Giriş Tarihi: 23.7.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 24.7.2015 07:35
KARACABEY BELEDİYE BAŞKANI ALİ ÖZKAN, ULUABATLI HASAN ANITIN’INDA GERÇEKLEŞTİRİLEN RESTORASYONUN ARDINDAN ESKİ HEYKELİN KARACABEY’DE BULUNAN ULUABATLI HASAN MEYDANI’NA DİKİLECEĞİNİ DUYURDU.
Eski Heykel Ulubatlı Hasan Meydanı’na Dikilecek

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Uluabatlı Hasan Anıtın’ında gerçekleştirilen restorasyonun ardından eski heykelin Karacabey’de bulunan Uluabatlı Hasan Meydanı’na dikileceğini duyurdu.
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, eski heykelin tekrar Karacabey’de değerlendirilmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bizler zaten bu meydan için böyle bir çalışma planlıyorduk. Büyükşehir’in Uluabatlı Hasan törenleri öncesi anıtı yenilemesi bizim için bu anlamda iyi bir gelişme oldu. Hem -İzmir yolu gibi yoğun bir güzergâh üzerinde yer alan anıtın daha dikkat çekici olması sağlandı, hem de eski heykel Uluabatlı Hasan Meydanı’nda kullanılabilmesinin önü açıldı” dedi.
Kısa bir süre içerisinde park bahçeler müdürlüğü ekiplerinin meydanda çalışmalara başlayacağını belirten Özkan, Karacabey’in farklı noktalarında cazibe merkezleri oluşturmayı düşündüklerini ve bu tarz çalışmaların sürdürüleceğinin altını çizdi. Düzenlemelerin ardından anıtın törenle açılacağı belirtildi.