X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Engelleri Birlikte Aşıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Engelleri Birlikte Aşıyorlar

  • Giriş Tarihi: 20.4.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 16:31
ÇANKIRI BELEDİYESİ ENGELLİ KOORDİNASYON MERKEZİ İLE ÇANKIRI MESLEKİ TEKNİK VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ENGELLİLER KULÜBÜ İŞBİRLİĞİ İLE HAZIRLANAN ''BİRLİKTE ÜRETİYORUZ, ENGELLERİ AŞIYORUZ'' PROJESİNDE İLK UYGULAMA YAPILDI.
Engelleri Birlikte Aşıyorlar

Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi ile Çankırı Mesleki Teknik ve Teknik Anadolu Lisesi Engelliler Kulübü işbirliği ile hazırlanan ’’Birlikte Üretiyoruz, Engelleri Aşıyoruz’’ projesinde ilk uygulama yapıldı.
Proje kapsamında lise öğrencileri, öğretmenler ve belediye çalışanları Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ndeki engelli öğrenciler ile çanta yaptı.
Etkinlik ile ilgili bilgiler veren Çankırı Mesleki Teknik ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden İlknur Ayhan, proje kapsamında lise öğrencileri ile engelli öğrencilerin kaynaşmasının ve engelliler hakkında bilinç oluşmasının amaçladıklarını söyledi.
Renkli bir etkinlik gerçekleştiğini belirten Ayhan, ’’Bugün burada yaptığımız çantaları Engelliler Haftası’nda satışa çıkaracağız. Bu satıştan elde edilen geliri de engelli kardeşlerimiz için kullanacağız. Projemizi geliştirmeyi ve daha çok kişiye ulaşmayı hedefliyoruz’’ diye konuştu.
Ayhan proje ye destek veren Çankırı Belediyesine teşekkür etti.