X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ödev İçin Yola Çıkan İki Arkadaş Gazeteci Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ödev İçin Yola Çıkan İki Arkadaş Gazeteci Oldu

  • Giriş Tarihi: 30.4.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 30.4.2015 21:02
ÇANKIRI CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ RABİA GÜRER VE EBRU YILMAZ ÖĞRETMENLERİNİN VERDİĞİ GAZETE TASARIMI ÖDEVİNİ YAPMAK İÇİN BAŞLADIKLARI ARAŞTIRMANIN SONUNDA GERÇEKTEN HABERCİ OLDULAR.
Ödev İçin Yola Çıkan İki Arkadaş Gazeteci Oldu

Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri Rabia Gürer ve Ebru Yılmaz öğretmenlerinin verdiği gazete tasarımı ödevini yapmak için başladıkları araştırmanın sonunda gerçekten haberci oldular.
Türk Dili öğretmenlerinin performans ödevi olarak verdiği gazete tasarlama ve haber yapma ödevi için ilk başlarda öğretmenlerine sitem eden Rabia ve Ebru gazetelerine koyacakları haberlerin özgün olması için haber peşinde koşmaya başladılar.
İlk başlarda bu olayı çok zor ve sıkıcı olarak gören öğrenciler, haber yapmanın tadına vardıkça gazeteciliği sevmeye başladılar. Ödevin sonunda harika bir gazete ortaya çıkaran Rabia Gürer ve Ebru Yılmaz gazeteciliği severek Çankırı’da yayın yapmakta olan bir internet sitesinde editör olarak çalışmala başladılar. Ödev için yola çıkıp muhabir olan Rabia ve Ebru şimdilerde okuldan arta kalan zamanlarında haber peşinde koşarak geçirmeye başladılar.