X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 2010, kaplan gibi güçlü olma yılı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
kapat

2010, kaplan gibi güçlü olma yılı

Çin takvimine göre 2010, Kaplan Yılı... Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den Deniz Baykal'a kadar pek çok liderin de burcu olan kaplan, bu yıl bize akıl ve sağduyumuzu kullanabilmek için ustalık gerektiğini hatırlatıyor

Milenyumun ilk 10 yılını geride bıraktık bugünlerde dünyanın içinden geçtiği zorlu sınavı anlayabilmek için gerçekten güçlü bir akıl ve sağduyu gerekiyor. Çeşitli hayvanlarla temsil edilen Çin takvimine göre 14 Şubat 2010'da Kaplan Yılı'na girerken, Ay'ın bize neler anlattığına kulak verdik. Konunun uzmanlarına göre burç sıralamasında üçüncü sıradaki kaplanın elementini temsil eden ağaç, 2010'un metal kaplanıyla uyumlu bir etkileşim içinde değil. Yıl elementini temsil eden metalin, kaplan burcu elementi ağacı şekillendirmesi için akıl ve sağ duyumuzu kullanacağımız ustalık gerekiyor. İşte, gerçek değer de bu ustalık ve maharette gizli olacak... Feng Shui Dünyası danışmanları Ferda Ünsal ve Işıl G. Alfar'ın verdikleri bilgilere göre 2010'da hayallerimizi gerçekleştirmek için karşımıza çıkacak bütün fırsatlara açık olmamız gerekiyor: "Gelecekle ilgili tüm beklentilerimiz, projelerimiz, kişisel gelişimimiz, kendimizi tanımamız için karşımıza fırsatlar çıkacak. Metal elementinin gücü ve ağaç elementinin gelişmeye, büyümeye odaklı yapısıyla zorlukları aşacağız. Elementlerin yıkıcı döngüsü, düşmanlıkların, çatışmaların, saldırganlıkların artacağı bir döneme işaret ediyor. Tüm bu dengeleri sağlayacak olan bizlere, zor bir görev düşüyor. Yaratıcı yönlerimizi geliştirerek hayat sahnesinde yerimizi almalıyız."

KAHRAMANLIK YAPMAK ŞART
Peki, ya Türkiye? Ünsal ve Alfar'a göre metal kaplanı burcu olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın değişimi en rahat karşılayan liderler olduğu gözlemlenecek: "Gül ve Baykal, adeta kabuğundan sıyrılmış gibi, farklı yaklaşımlar içine girebilirler, şu ana kadar denemedikleri yöntemleri deneyerek siyaset sahnesinde var olabilirler. Çünkü bu yıl onların yaşam ve mesleki tecrübelerini test etmeleri ve sınamaları için, yepyeni olaylarla karşı karşıya gelmelerine neden olabilir. Sadece güçlü olmanın yeterli olmayacağı, aynı zamanda kahramanlık gerektiren, asil ve hakkaniyetli tavır sergilemenin gerekeceği bir yılla karşı karşıyayız." Bu yılın özelliklerine bakılırsa dünya güçlü liderlere ihtiyaç duyacak: "Yang metal enerjisi, keskin bir kılıç veya güçlü bir silah etkisi yapıyor, ülkelerin silahlanma ve nükleer araştırmalara yönelme arzusu güçlenecek. Bu noktada güçlü ve vicdanlı liderlere ihtiyaç olacak. Toprak özelliği çok kuvvetli bir lider olan Barack Obama'yı bu yıl stratejik görevler bekliyor. Yılın elementi metal, Obama'nın toprak özelliğini dengelerken, kaplan burcunun elementi ağaç, Obama'nın yıl elementi olan suyu dengeliyor. Dengelenen enerji sistemiyle bu önemli lider, bu yıl yönetimdeki başarısını ortaya koymak açısından dikkat çekici bir yıl geçirecek. Zerrin Özer, Kenan İmirzalıoğlu, Ebru Gündeş, Tom Cruise, Victoria Beckham gibi kaplan burcu ünlüleri için de yükselişlere gebe bir yıl 2010. Çünkü, bu yıl enerjileri çok yükselecek ve yeni projelere imza atmak için yüksek tempolu bir sürecin içine girecekler." 2010 Ay Takvimi'nde de Çinli astrologların hazırladıkları şans sembollerine yer veriliyor. Yeni bir işe başlarken, anlaşma imzalarken, evlenirken, taşınırken size o günün olumlu veya olumsuz olduğunu söyleyen bu takvimin her sayfasının arkasında, 2010'da hayatınızı kolaylaştıracak ipuçları bulunuyor. Ferda Ünsal ve Işıl G. Alfar'ın 2010 Çin takviminin sırlarını paylaşacakları seminerleri 13 Şubat Cumartesi, İstanbul Dedeman Otel'de gerçekleşecek haberiniz olsun.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.