X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Akkent’in İçme Suyu Hattı Değişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Akkent’in İçme Suyu Hattı Değişti

  • Giriş Tarihi: 17.6.2015 14:19 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 14:48
DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SU VE KANALİZASYON İDARESİ (DESKİ), SIK SIK SU KESİNTİLERİNİN YAŞANDIĞI ÇAL İLÇESİ'NİN AKKENT MAHALLESİ’NDE 30 YIL ÖNCE DÖŞENEN İÇME SUYU HATLARINI DEĞİŞTİRDİ.
Akkent’in İçme Suyu Hattı Değişti

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), su kesintilerinin yaşandığı Çal ilçesi Akkent Mahallesi’nde 30 yıl önce döşenen içme suyu hatlarını değiştirdi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Çal’ın Akkent Mahallesi Babatepe mevkinde, 30 yıl önce döşenen ve ömrünü tamamlayan şebeke nedeniyle sık sık arıza ve su kesintilerinin yaşandığını içme suyu hatlarını yeniledi. Bölgede muhtelif çaplarda toplam 2 bin 500 metre içme suyu hattı ile 90 hanenin de eski içme suyu abone bağlantıları yenilendiği belirtildi. Bölgedeki içme suyu sıkıntısı yaşanan sokaklarda ise şebeke yenileme çalışmalarının devam edeceği ifade edildi.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, suyun hayati önemi olduğunu belirterek, kentin 35 ayrı bölgesinde içme suyu depo yenileme çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Başkan Zolan, hedeflerinin alt yapıda kent genelinde aynı standardı yakalamak olduğunu da sözlerine ekledi.