X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Akar’dan GAP Eylem Planı Değerlendirmesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Akar’dan GAP Eylem Planı Değerlendirmesi

  • Giriş Tarihi: 11.3.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
AK PARTİ DİYARBAKIR İL BAŞKANI MUHAMMED AKAR, BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU TARAFINDAN AÇIKLANAN YENİ GAP EYLEM PLANI İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU. AKAR, EYLEM PLANIYLA BİRLİKTE BÖLGEDE CİDDİ BİR DEĞİŞİM DÖNÜŞÜM SAĞLAYACAĞINI SÖYLEDİ.
Akar’dan GAP Eylem Planı Değerlendirmesi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Muhammed Akar, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan Yeni GAP Eylem Planı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Akar, eylem planıyla birlikte bölgede ciddi bir değişim dönüşüm sağlayacağını söyledi.
Yeni GAP Eylem Planı’nın Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanmasının ardından bölgedeki yankıları sürüyor. Çözüm sürecinde sağlanan huzur ve güven ortamının yatırımlarla kalıcı hale getirilmesi gerektiğini kaydeden Akar, Yeni GAP Eylem Planı’nın çözüm süreciyle birlikte hayata geçirilmesi bölgede ciddi bir değişim ve dönüşüm sağlayacağını söyledi. Akar, "GAP Eylem Planı tarımsal üretimi artırmakla kalmayacak, istihdama dayalı sanayiyi de tetikleyecektir. Eylem planının diğer başlıkları sosyal gelişmenin güçlendirilmesi, şehirlerde yaşana bilirliğin arttırılması, altyapının geliştirilmesi ve kurumsal kapasitenin artırılmasını içermektedir. Projede yer alan enerji, baraj ve tarımsal sulamaya yönelik çalışmalarla bölgenin sosyo-ekonomik olarak geri kalmışlığını ortadan kalkacak. Çözüm sürecinde son dönemlerde yaşanan olumlu gelişmelerin ardından yatırımcılar bölgeye yatırım yapma konusunda çalışmalar yürütüyor. Barış sürecine yaklaştıkça yatırımların hayata geçmesini daha fazla görebiliriz. Açıklanan Yeni GAP Eylem Planı’nı genel anlamda biz iyi niyetli bir adım olarak görüyoruz, bu projenin bölge insanına daha fazla fayda sağlamaya yönelik bir adım olarak değerlendiriyoruz" dedi.