X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kulp Kaymakamlığı Kobanili Aileleri Yalnız Bırakmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kulp Kaymakamlığı Kobanili Aileleri Yalnız Bırakmadı

  • Giriş Tarihi: 24.3.2015 15:39 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 15:54
IŞİD TEHDİDİ NEDENİYLE EVLERİNİ TERK EDEREK DİYARBAKIR’IN KULP İLÇESİNE YERLEŞEN 60 KOBANİLİ AİLEYE, KULP KAYMAKAMLIĞI SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI TARAFINDAN TEMEL İHTİYAÇ YARDIMINDA BULUNULDU.
Kulp Kaymakamlığı Kobanili Aileleri Yalnız Bırakmadı

IŞİD tehdidi nedeniyle evlerini terk ederek ’ın Kulp ilçesine yerleşen 60 Kobanili aileye, Kulp Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından temel ihtiyaç yardımında bulunuldu.
Kobani’den gelerek Kulp ilçesine yerleşen ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafında kayıt altına alınan 60 Kobanili aileye, Kulp Kaymakamı Mehmet Maraşlı’nın talimatıyla Kulp Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca yardım yapıldı.
Kulp Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafında yapılan açıklamada, "Suriye’deki iç savaştan dolayı ilçemize yerleşen 60 aileye vakfımız tarafında daha önce kuru gıda ve diğer ev eşyası alımı yapılmıştı. Vakfımızın sosyal inceleme görevlileri tarafında yapılan inceleme sonucunda mevcut ailelere öncelikli olarak ihtiyacı olan 120 torba un, 60 torba şeker, 60 teneke yağ, çay ve kahvaltılık gurubu ihtiyaçları karşılanmıştır. Vakıf olarak ailelerimize bundan sonrada yardımlarımız devan edecektir" denildi.