X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Altaç’tan Kadına Şiddete Tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Altaç’tan Kadına Şiddete Tepki

  • Giriş Tarihi: 29.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ (AK PARTİ) DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI AYDIN ALTAÇ, SON GÜNLERDE TÜRKİYE’NİN HER TARAFINDA ARTAN KADINA YÖNELİK ŞİDDETİ YAPTIĞI AÇIKLAMA İLE SERT BİR ŞEKİLDE KINADI.
Altaç’tan Kadına Şiddete Tepki

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) milletvekili aday adayı Aydın Altaç, son günlerde Türkiye’nin her tarafında artan kadına yönelik şiddeti yaptığı açıklama ile sert bir şekilde kınadı.
Altaç, son zamanlarda ülkemizde giderek artan kadına yönelik şiddet ve cinayetlerin son bulması gerektiğini belirtti. Kadına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğunu belirten Aydın Altaç, "Ben insanım diyen her bireyin kadına şiddeti asla tasvip etmemesi gerekir. Kadına yönelik şiddetin son bulması için üzerimize düşen sorumluluklardan kaçmayacağız. Bu konuda kadın ve erkeklere ciddi görevler düşüyor. Özellikle annelerin çocuklarına kadına yönelik şiddetin asla tasvip edilmeyecek bir kötülük olduğunu tembihlemesi gerekiyor. İnsanlarla empati kurmasının gerekliğinin önemini kavratması ve ona insan sevgisini aşılaması yarınlarımızı garanti altına alabilir. Kadına yönelik şiddete son vermek için kararlıyız. Kadına yönelik her türlü şiddet toplumu derinden yaralamaktadır. Bunun için kadına karşı şiddetle mücadeleye son vermek için kararlıyız. Kadına yönelik her türlü şiddetin acı ve ızdırap veren, yaşam hakkını tehdit eden, temel bir insan hakkı ihlalidir. Kadına yönelik şiddet toplumu derinden yaralayıp zayıflattığına, aile birliğini zedeleyip, anne ve çocuk sağlığını bozan son derece önemli bir halk sağlığı sorunu olduğunu biliyoruz, kadına yönelik şiddetin katı töre, gelenek gibi hiçbir gerekçe ile asla meşrulaştırılamayacağına inanıyoruz. Hayat arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, annemiz, geleceğimizi emanet ettiğimiz evlatlarımız, kadınlar, bu toplumun yarısını oluşturan erkeklerle aynı haklara sahip bireylerdir. Bu nedenle; kadına yönelik şiddete ortak olmayacağız ve seyirci kalmayacağız" dedi.