X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kardelen Kadın Merkezi’nde Bilinçli Su Kullanımı Semineri Verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kardelen Kadın Merkezi’nde Bilinçli Su Kullanımı Semineri Verildi

  • Giriş Tarihi: 14.4.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 11:31
DİYARBAKIR SU VE KANALİZASYON İDARESİ (DİSKİ) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, BAĞLAR BELEDİYESİ BÜNYESİNDE FAALİYET YÜRÜTEN KARDELEN KADIN MERKEZİ’NDE KURSİYER KADINLARA BİLİNÇLİ SU KULLANIMI SEMİNERİ VERDİ.
Kardelen Kadın Merkezi’nde Bilinçli Su Kullanımı Semineri Verildi

Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Bağlar Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Kardelen Kadın Merkezi’nde kursiyer kadınlara bilinçli su kullanımı semineri verdi.
DİSKİ Genel Müdürlüğü, suyun bilinçli kullanımı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığı kampanya çerçevesinde Kardelen Kadın Merkezi’nde kursiyer kadınlara yönelik seminer düzenledi. Kardelen Kadın Merkezi toplantı salonunda düzenlenen seminere, Bağlar Belediyesi Başkan yardımcısı Nevriye Işık, Kadın Birimi Müdürü Sibel Çarkın Bayhan ile Kardelen Kadın Merkezi sorumluları ile kursiyer kadınlar katıldı.
DİSKİ Genel Müdürlüğü Halkla İlişkiler Birimi Sorumlusu Sabahat Demirhan, kadınların evde su kullanımı konusunda israftan kaçınması gerektiğini söyledi. Demirhan, "Suyumuzu gerektiği kadar kullanmalıyız. İsraf etmemeliyiz. Suyun gereksiz kullanımını engelleyelim ve bu konuda kadınlar olarak topluma da öncülük yapmalıyız" dedi.
Seminerden sonra DİSKİ Genel Müdürlüğü, temizlik malzemelerin bulunduğu çantaları kadınlara hediye etti.