X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Çok Kültürlü Eğitim Çalışmaları Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Çok Kültürlü Eğitim Çalışmaları Başladı

  • Giriş Tarihi: 21.7.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
DİCLE ÜNİVERSİTESİ VE ALMANYA DORTMUND ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İMZALANAN ANLAŞMA GEREĞİNCE,ÇOK KÜLTÜRLÜ EĞİTİM ÇALIŞMALARININ İLK AYAĞI BAŞLADI.
Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Çok Kültürlü Eğitim Çalışmaları Başladı

Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi ve Dortmund Üniversitesi arasında imzalanan antlaşma çerçevesinde çok kültürlü eğitim projesinin Türkiye ayağı ’da başladı.
Almanya’nın DAAD kuruluşu tarafından desteklenen eğitim projesinin amacının, çok kültürlü eğitimi verecek öğretmenler yetiştirmek olduğu belirtildi. Daha önce Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi’nden öğretmenlerin gittiği proje kapsamında bu kez TU Dortmund ve Göttingen Üniversitesi’nden akademisyenler Diyarbakır’a geldi. Göttingen Üniversitesi’nden Prof. Dr. Anane S. Willems, Tu Dortmund Üniversitesi’nden Dr. Hasan Sinemillioglu, Tu Dortmund Üniversitesi’nden KatharinaTomczyk, Netherlands Twente Üniversitesi’nden Leon Cremonini’n geldiği akademisyenler eğitime başladı.
Eğitim sürecinin hem Diyarbakır’da hem de Dortmund’da eşzamanlı yürütülerek devam edeceğini belirten Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Yücel, akademisyenler bünyesinde yürütülen projenin, öğrenci ayağının da olacağını ifade etti.