X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 50 yaş yaşlandı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

50 yaş yaşlandı!

  • Giriş Tarihi: 14.10.2011 14:32 Güncelleme Tarihi: 14.10.2011 14:55

Vietnam'da birkaç gün içinde 50 yaş yaşlanan kadın, doktorları şaşkınlık içinde bıraktı.

İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, şu anda 70'in üzerinde görünen 26 yaşındaki Vietnamlı Nguyen Thi Phuong, bir deniz ürününe gösterdiği alerjik reaksiyondan sonra hızla yaşlandı.
2008 yılında Phuong 23 yaşındayken meydana gelen olayda, kadının tüm yüzü ve vücudu birkaç gün içinde kırışık ve sarkıklarla doldu.

Kamuya açık yerlerde acıyan gözlerden sakınmak için maskeyle dolaşan Phuong'un vakası, kadının ani ve korkunç yaşlanmasına neyin neden olduğunu bulmaya çalışan doktorlar tarafından inceleniyor.
Kadının marangoz olan kocası Nguyen Thanh Tuyen, bir zamanlar güzel görünen karısına aşkının bitmediğini belirtirken, olay sırasında Ben Tre'ye bağlı Mekong Deltası'nda yaşayan çift, yardım istemek için ilk kez basına konuştu.

2006 yılında 21 yaşındayken çekilen düğün fotoğraflarını gösteren Phuong, deniz ürünlerine uzun zamandır alerjisi bulunduğunu ve 2008 yılında bilhassa kötü bir reaksiyondan muzdarip olduğunu söyledi.

Söz konusu reaksiyon sırasında vücudunun her yerinin kaşındığını, uykuda bile kaşındığını belirten Phuong, yoksul olduklarından hastaneye gitmek yerine eczaneden bazı ilaçlar aldığını, ilaçları aldıktan bir ay sonra daha az kaşındığını, daha sonra geleneksel bir ilaca geçtiğini, kaşıntısının tamamen geçtiğini, ancak derisinin birkaç gün içinde kırışmaya ve sarkmaya başladığını söyledi.

Phuong, bunun üzerine kırışma ve sarkmayı tedavi etmek için başka bir geleneksel ilaç aldığını, ancak bunun işe yaramadığını, 2009'da bu ilacı almayı bıraktığını belirterek, yüzünün, göğsünün ve karnının hiç anne olmamasına rağmen defalarca doğurmuş yaşlı bir kadın gibi göründüğünü kaydetti.

Nguyen Thi Phuong öte yandan, hızla-yaşlanma sendromunun, adet dönemlerini, saçını, dişlerini, gözlerini ve beynini etkilemediğini ifade etti.

Çift, 2010 yılında güneydeki Bu Dop bölgesine göçerek, burada küçük ahşap bir ev kiraladı. Tuyen, marangozluğa devam ederken, Phuong bir fabrikada çalışıyor.

Ben Tre bölgesindeki Nguyen Dinh Chieu hastanesinin doktorları, 2 Ekim'de yaptıkları açıklamada, Phuong'un vakasını ücretsiz inceleyeceklerini, hastalığı teşhis edemezlerse kadını HCMC Dermotoloji Hastanesi'ne göndereceklerini bildirmişti.

Phuong'un vakasıyla ilgili olarak yerel basında çıkan haberler üzerine bazı doktorlar, bu duruma lipodistrofinin (vücudun üst tarafındaki yağın erimesi) ya da çok fazla steroit alımının yan etkilerinin yol açmış olabileceğini savunuyor.

Lipodistrofi, dünyada 7 milyar insandan sadece 2 bininde görülen bir hastalık.

kalan karakter 1000

. .

kimbilir ne yedi gene? YOKSA BUSEFER normal bisey yedide dokundumu? Nede olsa vücut alisik deil normalgidalara belki:-))

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 15.10.2011 01:28
ozduman ozduman // İSTANBUL

Bu hastalığa sebep olan etkenlerin tespitiyle yaşlanmayı engeleyecek çözümlerde üretilebilir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır2
cevapla 14.10.2011 16:49
bulutsu bulutsu

her şeyi yerlerse olucağı budur..kim bilir hangi deniz ürününü yemiştir??

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır3
cevapla 14.10.2011 16:30
muratttiii muratttiii

bulgar bir kahin kadın vardı onun kehanetlerinden biriydi bu ve gerçek oldu. bu yüzyılın yeni hastalığı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır14
cevapla 14.10.2011 15:49
kimse kimse

resimler farklı kişilere ait gibi. inandırıcı gelmedi

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır9
cevapla 14.10.2011 15:43

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.