X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Uzaylı dili konuşan bebek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Uzaylı dili konuşan bebek!

  • Giriş Tarihi: 29.1.2013

ABD'de, hızlıca konuşan, ağzından çıkan kelimelere çok anlamlıymış gibi vurgular yapan bebeğin kendi geliştirdiği dili kullandığı belirtildi

İngiliz vücut dili uzmanı Vivien Sabel, geçen yıl çıkardığı kitabında bebeklerin aslında mimikleri ile anne ve babalarına ne istediklerini anlattıklarını öne sürdü. Sabel'e göre bebek ağlamadan önce muhakkak vücut dili ile acıktığını belli ediyor. Eğer ağlama noktasına gelmeden karnı doyurulursa da hiç gözyaşı dökmüyor. Bunun yanı sıra bebeklerin kelimeleri farklı telaffuz ederek dertlerini anlatmak istedikleri veya yan yana gelen iki bebeğin kendi aralarında anlaştıkları bilinen gerçeklerden. Ancak ABD'de çekilen bir görüntü uzmanları bile şaşkına çevirdi.

BİLİM İÇİN HÂLÂ SIR

Youtube'da izlenme rekorları kıran videoda ismi açıklanmayan bir bebek babası ile inanılmaz hızlı bir şekilde konuşuyor. Sevimli bebek ayrıca ağzından çıkan kelimelere sanki çok anlamlıymış gibi vurgu bile yapıyor. Ancak aslında bebeğin dedikleri tamamen abuk sabuk ifadeler. Yani babası da hiçbir şey anlamıyor. Bebek, sıra dışı yeteneği ile kısa sürede "uzaylı bebek" olarak ün kazandı. En son olarak ABC News kanalında yayınlanan Good Morning programı da "Bu bebek hangi dili konuşuyor?" sorusuna cevap aradı. Programa konuk olan Dr. Roberta Golinkoff, "Bebekler, yaşadıkları dönemde konuşulan dilleri gerçekleştirene kadar kendi dillerini kullanıyor. Bu bebek de aslında kendi geliştirdiği dili kullanıyor. Ancak işin özünde bebeklerin dilleri bilim için bir sır olarak kalmanın ötesine geçemiyor" dedi.

kalan karakter 1000

Mustafa Mustafa

Afrika dillerine yakın sesler

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 29.01.2013 12:14
GSkavalye GSkavalye

"Uzaylı dili" konuşuyor diye bilmek için,
bir uzaylı bulunmalı, bir uzaylı
bulunduktan sonra çocukları anlamalı,
çocukların dilini konuşan bir uzaylı biz
nasıl anlayacağız. Anlayamadığımız bir
dili konuşan uzaylının çocukları anladığını
nereden bileceğiz, eğer biz uzaylıları
anlar isek o zaman çocukları da anlaya
biliriz. Çocukları anlaya bilir isek o zaman
olmayan bir uzaylıyı aramak "aptallık"
olur, elimizde var olan çocuğu anlamaya
çalışalım... Uzaylı dili-Aptallık :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 29.01.2013 09:18
c.y c.y

Uzaylı ile konuşan varmı hiç veya uzaylı gören varmı?Buda madalyonun diyer bir yüzü.Herkez bunu izleyecek ün,şan,şöhret kazanacak.Önce kendi dilini bi konuşsun ondan dünya üzerindeki diyer dilleri uzaylı bulursa veya bulursak onlada uzaylıca konuşur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır2
cevapla 29.01.2013 08:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.