Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dev böyle dehşete düşürdü

Giriş Tarihi: 3.5.2013 09:06 Güncelleme Tarihi: 3.5.2013 09:28

balıkçılar, denizde yakaladıkları avı teknelerine çektikleri sırada dev bir nın aniden ortaya çıkmasıyla büyük heyecan yaşadı. Yaşananlar an be an kameralara yansıdı.

Olay, geçtiğimiz günlerde Yeni Zelanda'nın kuzeyindeki Northland sahili açıklarında meydana geldi. Ülkedeki bir televizyonda yayınlanan 'The Ultimate Fishing Show' programı ekibi bünyesinde ava çıkan Matt Watson ve beraberindekiler, önce büyük bir kılıçbalığı yakaladı. Balık tekneye çekildiği sırada aniden 4 buçuk metre uzunluğunda 'Mako' cinsi dev bir belirdi. Köpekbalığı, kılıçbalığını kuyruğundan ısırıp kendisine doğru çekmeye çalıştı. Ortalık bir anda kan gölüne döndü. Paniğe kapılan balıkçılar ile köpekbalığı arasında nefes kesen bir mücadele yaşandı.

İŞTE O ANLARMatt Watson, elindeki cihazla elektrik verdiği köpekbalığını güçlükle uzaklaştırdı. Ne olursa olsun kılıçbalığından bir parça almaya çalışan öfkeli köpekbalığının tekneye hızla çarpması dikkat çekti. Yakaladıkları kılıçbalığını tekneye çıkarmayı başaran balıkçılar, avlarındaki diş izlerini hayretle inceledi. 'Isurus' da denilen Mako köpekbalıkları, saatte 60 kilometre hızla yüzüp 7 metre havaya sıçrayabiliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev köpekbalığı böyle dehşete düşürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz