X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Der Spiegel'den Türkçe 'çelme'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Der Spiegel'den Türkçe 'çelme'

  • Giriş Tarihi: 23.6.2013

Almanya'nın ünlü dergisi, Gezi'deki olayları fırsat bilerek 10 sayfalık Türkçe özel ek hazırladı. "Boyun Eğme" başlıklı özel ek, dergiyle birlikte Türkiye'de de dağıtılacak

Almanya'nın yüksek tirajlı haftalık dergilerinden Der Spiegel, son sayısında kapakta tarihinde ilk kez Türkçe bir başlık kullandı. "Boyun eğme" başlığı kullanılan özel ekin 10 sayfası da Türkçe olarak hazırlandı. Derginin Yayın Yönetmen Yardımcısı Klaus Brinkbaeumer, "Türkiye'de yaşanan olayların Türk, Alman Avrupalı, herkesi ilgilendirdiğini göstermek istedik" dedi.

TÜRKİYE'DE DE DAĞITILACAK

Daha önce Türkiye, Türkler ve Müslümanlar hakkındaki tartışmalı kapaklarla dikkat çeken Der Spiegel, Türklerin ülkedeki sayısının çok fazla olduğunu yazdığı gibi, NSU cinayetlerinde de birçok yanlış haber yayınlayıp aileleri rencide etmişti. Dergi uyum haberlerinde de "En uyumsuzu Türkler" şeklinde yayınlar yapmıştı. Almanya'da yaşayan 3 milyon Türk'ün Almancalarının yetersiz olduğuna inanmadıklarını belirten Brinkbaeumer, "Erdoğan hükümetinin bir Avrupa ülkesinde, Almanlar'ın tatil ülkesinde, AB'ye üye aday bir ülkede barışçıl göstericilere nasıl davrandığı endişe verici" diye konuştu. Der Spiegel dergisinin bu sayısının fazla basılacağı ve Türkiye'de de dağıtılacağı bildirildi.

BİLDİKLERİ DİLDEN

Brinkbaeumer, "Almanya ve Türkiye'deki Türk ve Türk kökenli okurlara kapak konusunu bildikleri bir dilde, gerek Almanca gerek Türkçe olsun, okuyabileceklerinden dolayı mutluyuz" dedi. Yayınevinden yapılan açıklamada, son sayıdaki en önemli konunun "Türkiye'nin parçalanmışlığı" olduğu bildirildi. Bunun bir yandan Başbakan Erdoğan'ın "muhafazakar yandaşları" ile "her kesimden göstericiler olduğu" kaydedildi.


İLİŞKİLİ HABERLER

kalan karakter 1000

hizma hizma

almanyanın ekonomik çöküşünü, ve süründüklerini .. hatta türkiyenin kapısında vize kuyrugunda beklediklerini görmek istiyorum inşallah çok yakın ...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.06.2013 14:09
daskon daskon

bunun arkasinda almanya ve yahudiler var.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.06.2013 09:44
MahmutKil MahmutKil // AFYONKARAHİSAR

Bir onlar yabancılar için AÇILIM yapasalar, yapmayınca da oradaki yabancılar boyun eğme deseler!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.06.2013 05:13
MahmutKil MahmutKil

Vay be! İtalyan başbakanı Berlusconi'yide dış İtalaynlar kazanarak propaganayla devirmişlerdi!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.06.2013 05:11
dilek dilek

Almanya daha neler yapacak neler. Gençler daha ne özgürlüğü istiyorlar anlamadım .Tek soyunuk gezmedikleri kaldı. Hele İzmir özgürlüğün alasını yaşıyor. daha ne istiyorlar.Amaçları başka.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 23.06.2013 04:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.