Mursi destekçileri sokaklarda

Giriş Tarihi: 5.7.2013 14:05 Güncelleme Tarihi: 5.7.2013 15:57

On binlerce Mısırlı, askerin bir an önce kışlasına dönmesini istiyor. Gösterilerin adresi, El Adaviye Meydanı'ndan "Mursi’yi bırakmayacağız" sesleri yükseliyor. Mursi'nin destekçilerinin protestosu AA canlı yayınında...

Mısır'da devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin destekçileri, ordunun yönetime el koyma kararını protesto için Rabiatu'l-Adeviyye Meydanı'nda gösteriye başladı. Onbinlerin katılımıyla yapılan gösteri canlı yayımlanıyor.

CANLI YAYIN İÇİN TIKLAYIN

"Askeri darbeye hayır" adı altında düzenlenen gösteri için başkent Kahire'nin doğusundaki Rabiatu'l-Adeviyye Meydanı'na akın eden göstericiler, "Uyan Sisi, liderimiz Mursi", "Mursi çok yaşa", "Bozguncuların aramızda yeri yok" sloganları atıyor.

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu ve sayıları giderek artan göstericiler, Mısır bayrakları ve Mursi'nin fotoğraflarını da taşıyor.
Müslüman Kardeşler Teşkilatı, El-Cemaatu'l-İslamiyye ve Mursi'ye destek veren bazı İslami partilerin katılımıyla yapılan gösterilerin güvenliğini sağlamak için, eylemi organize eden gruplar tarafından önlemler alındı.

Mısır Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı Abdulfettah es-Sisi, çarşamba akşamı, ordunun ülke yönetimine el koyduğunu, anayasanın askıya alındığını ve erken seçimler yapılıncaya kadar Anayasa Mahkemesi Başkanı Muhammed Adli Mansur'un geçici cumhurbaşkanı olarak atandığını açıklamıştı. Mansur, dün yapılan törenle geçici cumhurbaşkanlığı görevi için yemin etmişti.

GÖSTERİCİLERİN ÜZERİNE ATEŞ AÇILDI

Mısır'ın başkenti Kahire'nin güneyindeki el-Heram mahallesinde devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye destek yürüyüşü düzenleyenlere açılan ateşte yaralılar olduğu bildirildi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Mursi destekçileri sokaklarda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz