X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Güneşteki değişim iklimi iyileştirecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Güneşteki değişim iklimi iyileştirecek'

  • Giriş Tarihi: 13.8.2013

Bilim insanları, manyetik alanı 4 ay içinde tersine dönecek olan Güneş'in kendi sistemini etkileyeceğini ve bunun sonucunda hava durumunun iyiye doğru gideceğini iddia ediyor

ABD'de Stanford Üniversitesi fizikçilerinin ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'ne (NASA) bağlı gözlemevlerinden elde ettikleri verilere göre, güneşin manyetik alanının 4 ay içinde tersine döneceği, tüm güneş sistemini etkileyecek bu durumun hava durumunu iyileştireceği savunuldu. Doğa Bilimleri Derneği Genel Sekreteri Müge Kanay, her 11 yılda bir faaliyetleri maksimuma ulaşan Güneş'in, manyetik alanı ile kutbunun değiştiğini söyledi. Bilim dünyasında büyük ses getiren bu değişikliğin akla doğal afetleri getirdiğini dile getiren Kanay, konuyla ilgili NASA'nın resmi internet sitesinden de açıklama yapıldığını, bu döngünün bir felaketler zincirinin değil, aksine yeni bir dönemin işareti olarak yorumlandığını kaydetti.

'ALTIN ÇAĞ BAŞLAYACAK'
Manyetik alanda yaşanacak bu değişikliğin, dünyadaki yaşama katkısının olduğunu savunan Kanay, şu bilgileri verdi: "Örneğin kutupların değişmesi ile birlikte, bize zarar verebilecek ışınlar ile aramızda daha kuvvetli bir bariyer olacak. Bu sayede hava durumu iyileşecek. 2001'de yaşanan manyetik alan değişikliğinde dünyamız çok şiddetli fırtınalara tanıklık etti. Ancak bu kez kutuplardaki manyetik alan kuvvetinin daha yüksek olması bekleniyor. Fizikçilere göre bu durum yeni dönemde doğa olaylarının yıkıcı afetlere dönüşmeyebileceği yönünde ümit veriyor." Tüm tespitlerin yeni bir döneme geçileceğine işaret ettiğini savunan Kanay, "Bilim insanları, din adamları ve antik medeniyetler 2014'de dünyanın önemli olaylara sahne olacağında hemfikir. NASA gözlemleri bu tarihleri doğrular nitelikte; dünyada yeni bir çağ başlıyor ve bu altın çağ olacak."

kalan karakter 1000

ömer demir ömer demir

bu degişim kıyamet ıle ılgılı degıl sadece güneşin manyetık alanları degısıyor bu degısımı bız fark edmıcez bıle 11 yılda 1 oluyomus yanı kıyamet degıl bu saden 4 ayda bıtecek degısım :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 26.08.2013 11:17
Bill Bill

Yani manyetik alan değişirse bir sabah uyandığımızda güneşin tersten yani batıdan doğması olasımı? Fenamı salladım ? Yoksa ihtimaller içinde mi? :) tırsmamak elde değil........

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır7
cevapla 13.08.2013 09:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.